Kapat

Microsoft Teams, Evden Çalışmanın Artmasıyla 32 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Anasayfa
HABER Microsoft Teams, Evden Çalışmanın Artmasıyla 32 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Microsoft tarafından Perşembe günü yapılan açıklamada, koronavirüse karşı tedbir kapsamında şirketlerin evden çalışmaya geçmesi sebebiyle, sohbet ve konferans uygulaması Microsoft Teams uygulamasının 32 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtildi.

Kasım ayında ulaşılan 20 milyon aktif kullanıcının büyük oranda artması, koronavirüs sebebiyle evden çalışanların sayısındaki artıştan kaynaklanıyor. Microsoft Teams’in en büyük rakibi olan Slack ise Ekim ayında 12 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip olduğunu bildirmişti.

Geçtiğimiz hafta yaptığı duyuru sırasında kullanıcı sayısına dair güncel istatistiği paylaşmayan Slack, son çeyrekte gerçekleştirdiği en büyük beş anlaşmanın dördünün Microsoft’a karşı zaferle sonuçlandığını belirtti.

Microsoft ayrıca Teams için teletıp ve evden çalışma gibi, hastanelerin sanal randevuları yönetmesine yardımcı olmak için çeşitli özellikler yayınladı.

Microsoft işletmelerden Teams’in tam sürümü için ücret alsa da, tüketicilerin kullanabileceği ücretsiz bir sürüm de bulunuyor.

Microsoft ayrıca, Teams kullanıcıları için evden çalışmayı kolaylaştırabilecek, yapay zekayı temel alan birkaç yeni özellik üzerinde çalıştığını söyledi.

Bu özelliklerden bir tanesinin görüntülü sohbet sırasında arka planı otomatik olarak bir ofis resmiyle veya düzenli bir odayla değiştirebileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  İşte iOS 11 özellikleri, iOS 11 hata ve şikayetleri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir