Kapat

Microsoft ve Sony, Bulut Oyun Hizmeti ve Yapay Zeka İçin Birleşiyor

Anasayfa
HABER Microsoft ve Sony, Bulut Oyun Hizmeti ve Yapay Zeka İçin Birleşiyor

Birbirine rakip iki şirket Microsoft ve Sony sürpriz bir şekilde aldıkları kararla bulut temelli oyun hizmetleri için işbirliği yapacaklarını duyurdular. Microsoft tarafından yapılan açıklamada “iki şirket kendi oyun ve içerik yayın servislerini geliştirmek amacıyla Microsoft Azure’nin bulut tabanlı çözüm hizmetlerini ortak bir şekilde keşfedecektir” şeklinde belirtildi. Sony’nin halihazırdaki oyun ve içerik yayın servisleri de gelecekte Microsoft Azure’den güç alacak.

Microsoft ayrıca bu çabaların içerik oluşturucu topluluk için de daha iyi gelişme fırsatları sunacağına açıklamalarında yer verdi. İki şirket de mümkün olan en kısa zamanda daha fazla detayı paylaşacaklarını belirtseler de, anlaşılacağı üzere şu anda bulut tabanlı oyun hizmetleri için bir işbirliğine gidilecek.

Microsoft ve Sony için bu alanda büyük bir rakip olarak görünen Google’ın da işi zorlaşabilir. Geçtiğimiz aylarda Stadia isimli oyun yayın hizmetini duyuran Google, Microsoft ve Sony için büyük bir tehdit oluşturuyor.

Oyun hizmetlerinin yanında şirketler yarı-iletkenler ve yapay zeka alanında da işbirliğine gidecek. Buna göre akıllı görsel sensör çözümleri sunan Azure AI ile geliştirmelere devam edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Microsoft, Chromebook Benzeri Cihazlar İçin 'Windows Lite' Üzerinde Çalışıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir