Kapat

Microsoft, Windows 10 İçin Büyük Güncellemeyi Yayınladı

Anasayfa
HABER Microsoft, Windows 10 İçin Büyük Güncellemeyi Yayınladı

Microsoft, Windows 10 Mayıs 2019 güncellemesini bugün tüm kullanıcılar için yayınladı. Mayıs güncellemesi ile birlikte yeni Windows 10 Light teması, Kaomoji desteği ve Windows sandbox özelliği getiriliyor.

Microsoft bu güncellemeyi ilk olarak geçtiğimiz ay test kullanıcıları için yayınlamıştı. Test aşaması ile olası problemlerin önüne geçmeyi planlayan şirket, Mayıs 2019 güncellemesini bugün tüm kullanıcılar için yayınladı.

Güncellemenin yanında Microsoft, güncellemeye dair herhangi bir sorunu belirtecek ve güncellemelerin durumlarını bildirecek bir Windows sağlık panelini ortaya çıkardı. Geçtiğimiz yıl Ekim 2018 güncellemesinden sonra meydana gelen bazı dosya silinme problemlerinden ardından şirket artık güncellemeler konusunda daha dikkatli ve şeffaf bir şekilde hareket ediyor.

Windows 10 güncellemesini Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update yolunu izleyerek cihazınıza yükleyebilirsiniz. Microsoft tarafından Windows 10 için yayınlanan büyük güncelleştirmelerden biri olduğu için bu güncellemeyi gerçekleştirmek biraz zaman alabilir.

İndirme işlemi gerçekleştikten sonra bilgisayarınızı tekrar başlatarak Mayıs 2019 güncellemesini başarılı bir şekilde cihazınıza yükledikten sonra yeni Light tema ve uygulamaları Sanal Makineye gerek kalmadan test edebileceğiniz Sandbox özelliklerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Windows 10 Recovery 'Sıfırlama' işlemi nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir