Kapat

Microsoft, Windows 10 Kullanan Bir Milyar Cihaz Hedefine Ulaştı

Anasayfa
HABER Microsoft, Windows 10 Kullanan Bir Milyar Cihaz Hedefine Ulaştı

Microsoft bugün yaptığı duyuru ile birlikte bir milyar aktif cihazın Windows 10 kullandığını açıkladı. Microsoft yetkililerinden Yusuf Mehdi tarafından yapılan açıklamada “İki yüz farklı ülkeden toplam bir milyar cihazın Windows 10’u seçtiğini duyurmaktan mutluluk duyuyorum.” şeklinde belirtildi.

Microsoft’un en son işletim sistemini çalıştıran masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, Xbox One konsolları ve HoloLens cihazları bu rakamı oluşturuyor. Böylece Microsoft iki yıl geç de olsa, Windows 10 kullanan bir milyar cihaz hedefine ulaşmış oldu.

Microsoft, piyasaya sürüldükten sonraki üç yıl içinde Windows 10 kullanan cihaz sayısını bir milyara çıkarmayı planlıyordu. Ancak şirket tarafından geliştirilen Windows Phone, iOS ve Android’e karşı zayıf kaldığından dolayı şirket bu hedefini ertelemek zorunda kaldı.

Microsoft’un hedeflediği rakam, Windows 7 desteği sona erdikten birkaç ay sonra başarılmış oldu. Windows 7 desteğinin sona ermesinin ardından işletmelerin Windows 10’a geçmesinin hedefe ulaşılmasına yardımcı olduğu belirtiliyor. Microsoft’un güncelleme planıyla birlikte bilgisayar marketi de yeni cihaz arayışında olan işletmeler ve tüketiciler sayesinde 2011 yılından bu yana ilk büyümesini gerçekleştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Microsoft, Yüz İfadelerinin Emoji Karşılığını Gösteren Bir Uygulama Geliştirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir