Kapat

Minecraft: Dungeons Nedir?

Anasayfa
Oyun Minecraft: Dungeons Nedir?

Geçtiğimiz sene Eylül ayında duyurulan Minecraft: Dungeons, Mojang AB tarafından geliştirilen yeni bir Minecraft oyunudur. 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen oyunun, oynanışına dair geçtiğimiz günlerde Minecraft tarafından bir video paylaşıldı.

Yeni silahlar, mob savaşları ve farklı boss karakterlerini içeren Minecraft: Dungeons, Minecraft’ın alışıldık ortamından farklı bir deneyim sunuyor. Karakterinizi kuş bakışı olarak yönettiğiniz oyun, Windows PC, Xbox One, Xbox Game Pass, Nintendo Switch ve PlayStation 4 için çıkış yapacak. Minecraft: Dungeons için yayınlanan oynanış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Oyunun videousunda ilk olarak farklı boss karakterleri dikkatimizi çekiyor. Aşağıda resmini görebileceğiniz devasa bir yaratık olan Redstone Canavarı: Ateşli Demirhane’de, İskelet Öncü isimli farklı bir boss karakteri ise Çöl Tapınağı’nda yaşıyor.

Ayrıca Steve ve Alex karakterlerinin yerine Minecraft: Dungeon’da farklı karakterler yer alacak. Videoda, dört ana karakterden biri olan Valorie öne çıksa da oyuncuların kendi görünümlerini seçme şansı bulunuyor.

Oyuncuların silahlarını kuşanabildiği ve eşyalarını büyü ile güçlendirdiği envanter kısmı oldukça dikkat çekici. Oyundaki tüccarlardan eşya satın almanızı sağlayan zümrüt sayısı ve büyü puanlarınız bu arayüzde görüntüleniyor. Yeni silahlarınıza farklı büyüler uygulayarak düşmanlarınızı alt etmeniz kolaylaşıyor.

Minecraft: Dungeons yapılan açıklamaya göre 2020 yılının ilk aylarında piyasaya sürülecek. Oyunla ilgili güncellemeleri almak ve daha fazla bilgi sahibi olmak için minecraft.net/dungeons adresini ziyaret edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Fortnite 9. Sezon Savaş Bileti "Battle Pass" Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir