Kapat

Minecraft’tan ‘Pokemon GO’ Tarzında Yeni Bir Oyun Geliyor

Anasayfa
HABER Minecraft’tan ‘Pokemon GO’ Tarzında Yeni Bir Oyun Geliyor

Dünya çapında en çok satışa imza atan oyunlardan biri olan Minecraft 17 Mayıs’ta onuncu yılını kutlayacak. Geçtiğimiz günlerde yayınladığı video ile Minecraft’ın onuncu yılında sürpriz bir proje ile oyuncuların karşısına çıkmayı planlayan Microsoft, Pokemon GO’ya rakip bir Minecraft oyununu duyurabilir.

Yayınlanan videoda Minecraft evreninin artırılmış gerçeklik ile telefonlarda görüntülendiği göze çarparken oyuna dair henüz bir detay bulunmuyor. Microsoft, Minecraft’ın onuncu yıl dönümü olan 17 Mayıs’ta detayları oyuncularla paylaşacak.

Microsoft hesabından yayınlanan videoda Minecraft evreninden bazı karakterler bir telefon aracılığıyla ekrana aktarılıyor. Bundan dolayı Pokemon GO tarzında bir oyunla karşı karşıya olabileceğimizi düşünürken bu proje hakkında paylaşılacak detayları heyecanla bekliyoruz.

Artırılmış gerçeklik ile desteklenen ve oyuncuların kendi dünyalarını interaktif bir biçimde oyun evreni ile birleştirmesine olanak sağlayan oyunlarından başında gelen Pokemon GO, kazandığı müthiş popülerlik sonrasında düşüş yaşasa da oyun hala büyük bir kitle tarafından oynanmaya devam ediyor.

Nilyonlarca oyuncunun yıllar boyunca zevkle oynadığı Minecraft gibi bir oyunun bu tarz bir proje ile oyuncuların karşısına çıkacak olması tüm kitlelerde şimdiden büyük heyecan uyandırdı. Microsoft tarafından yayınlanan videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Microsoft Bir Günde 400,000'den Fazla Kripto Saldırıyı Önledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir