Kapat

Mobil Deprem Uygulaması “Deprem Bilgi Sistemi” nedir? Nasıl Kullanılır?

Anasayfa
HABER Mobil Deprem Uygulaması “Deprem Bilgi Sistemi” nedir? Nasıl Kullanılır?

Mobil deprem haber uygulaması var mı? Deprem bilgilendirmesi yapan uygulamalar var mı? Deprem hangi bölgede oldu ve şiddeti nedir? Deprem ile alakalı bilgileri alabileceğiniz bir çok mobil uygulama bulunmaktadır.

Ülkemizde son zamanlarda deprem riskinin artması ve gerçekleşen depremlerin sıklaşması ile birlikte bu konuda bir çok spekülasyon ve söylenti ortaya atılmaya başlandı. Gerçekleşen depremlerin şiddeti ile alakalı yapılan yalan haberler insanların daha çok paniklemesine neden oluyor. Bu makalemizde yakın zamanda gerçekleşen depremleri ve şiddetlerini görebileceğiniz bir uygulamadan bahsedeceğiz.

Yakın zamanda gerçekleşen depremlerin bölgesi ve şiddeti konusundaki en doğru haberleri B.Ü. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü mobil deprem uygulaması Deprem Bilgi Sisteminden öğrenebilirsiniz.

Uygulama izin olarak konumunuzu kullanmak istiyor. Konum bilgisini size en yakın bölgelerde gerçekleşen depremleri listelemek için kullanıyor. Mobil Deprem Bilgi Sistemi sayesinde ülkemizde ve dünyada gerçekleşen depremlerin bölgesini ve şiddetini net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

“Deprem Bilgi Sistemi” uygulamasını Android ve iOS işletim sistemli telefonlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uygulamayı yüklemeniz ve konum iznini vermeniz yeterlidir.

Ayrıca Son Depremler linkine tıklayarak ülkemizde gerçekleşen son depremleri sitedende öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir