Kapat

Modem giriş şifresi nasıl değiştirilir?

Anasayfa
Çözüm Modem giriş şifresi nasıl değiştirilir?

Yeni bir modem alğımızda modem giriş şifresi otomatik olarak gelmektedir. Bu çoğu modemde aynıdır. Daha sonra modemimize herhangi biri bağlandığında bu şifreyi bulması modemin markasına göre çok kolay olacağından modem ayarlarına anında erişim sağlayabilir.

Bu noktada güvenlik açısından yapılması gereken önemli hususlardan bir taneside modem erişim erişim şifresini değiştirmek olacaktır. Modem erişim şifresini değiştirmek için bazı basit adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. 

Modem erişim şifresi genellikle modem arkasında yada kullanma klavuzunda yazmaktadır. Modem default olarak gelen erişim şifresini bulamadıysanız makelmizi inceleyiniz. 

Şifreyi bulduktan sonra sırası ile;

→ Tarayıcımıza http://192.168.1.1 adresini yazıyoruz.

→ Kullanıcı adı ve şfireyi giriyoruz

→ Gelen menü panelinden Şifre seçeneğine giriyoruz

→ Daha sonra yeni belirleyeceğimiz şifreyi ve eski şifreyi iki kez yazıyoruz

Kaydet dedikten sonra bizi panelden atacaktır. Oturumu yeni şifreyle açmayı deneyiniz şifre değişmiş olacaktır. Modem giriş şifresini unuttuysanız modem arka kısmında bulunan reset tuşu yardımı ile fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Bu modem giriş şifresi değiştirme yöntemi Airties, Zyxell, Tp-Link ve Asus modemlerde aynıdır. 

Modem erişim şifresini unuttum ne yapmalıyım? Modem giriş şifresi nasıl sıfırlanır? Modem giriş şifresi sorunu nasıl çözülür? Modem giriş şifresini özelleştirme nasıl oluyor? 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir