Kapat

msvcp100.dll Hatası nedir? | Kesin Çözüm

Anasayfa
Çözüm msvcp100.dll Hatası nedir? | Kesin Çözüm

Oyun yada program yüklemelerinde yada bilgisayara virüs bulaştığında dll dosyaları sıkça bozulabiliyor. Bozulan yada silinen .dll dosyalarının onarılması çok mümkün olmuyor. Bu gibi durumlarda sıfırdan kopyalama yada ek yükleme yapılması gerekir. msvcp100.dll bulunamadı hatası nasıl çözülür?

msvcp100.dll Hatası Nasıl Oluşur?

Bilgisayara yeni bir oyun yüklenirken yükleme esnasında yada virüs bulaştığında msvcp100.dll dosyası bozulabiliyor yada silinebiliyor.

msvcp100.dll dosyası bozulduğunda dosyayı kullanan uygulama ve oyunlar başlatılmak istendiğinde “Program, msvcp100.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlatılamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin” hatası alınmaktadır. Yeni bir hata olmayan msvcp100.dll hatası windows 10 işletim sisteminde daha sık alınıyor.

msvcp100.dll Hatası Kesin Çözüm

  • Bilgisayarınıza herhangi bir program yada oyun yüklediyseniz ve msvcp100.dll bulunamadı hatası alıyorsanız ilk olarak bilgisayarınızı yeniden başlatıp yüklü olan windows programlarında güncelleme olup olmadığını kontrol ediniz. Bekleyen güncellemeleri tamamlayın ve yeniden kontrol edin.
  • .dll hatalarının kesin çözümü olarak gösterilen Microsoft Visual C++ yazılımının en güncel sürümünü yükleyerek yeniden deneyebilirsiniz. Muhtemelen sorun çözülmüş olacak ve artık .dll hatası almayacaksınız.
  • Eksik yada bozuk olan msvcr100.dll dosyasını indirip Windows dosyasına kopyalayın. İndirilen msvcp100.dll dosyası nereye atılır?

msvcp100.dll hatası ve .dll hataları ile alakalı yaşadığınız sorunları bize Soru Cevap platformundan yazabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook Beyaz Ekran | Sayfa sorunu nasıl çözülür?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir