Kapat

msvcp140.dll Hatası nedir? | Kesin Çözüm

Anasayfa
Çözüm msvcp140.dll Hatası nedir? | Kesin Çözüm

Son zamanların en popüler ve can sıkıcı hatalarından bir tanesi olan msvcp140.dll hatası Pes 2018, Pes 2019, PUBG ve Forza Horizon gibi oyunların açılmasını engelliyor. Peki msvcp140.dll bulunamadı hatası nasıl çözülür?

msvcp100.dll Hatası Nasıl Oluşur?

Bilgisayara yeni bir oyun yüklenirken yükleme esnasında yada virüs bulaştığında msvcp140.dll dosyası bozulabiliyor yada silinebiliyor.

msvcp140.dll dosyası bozulduğunda dosyayı kullanan oyunlar başlatılmak istendiğinde “Program, msvcp140.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlatılamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin” hatası alınmaktadır. msvcp140.dll Hatası özellikle PUBG gibi popüler oyunların açılmasını engelliyor.

msvcp140.dll Hatası Kesin Çözüm

  • Bilgisayarınıza yeni bir oyun yüklediyseniz ve msvcp140.dll bulunamadı hatası alıyorsanız ilk olarak bilgisayarınızı yeniden başlatıp yüklü olan windows programlarında güncelleme olup olmadığını kontrol ediniz. Bekleyen güncellemeleri tamamlayın ve yeniden kontrol edin.
  • .dll hatalarının kesin çözümü olarak gösterilen Microsoft Visual C++ yazılımının en güncel sürümünü yükleyerek yeniden deneyebilirsiniz. Muhtemelen sorun çözülmüş olacak ve artık .dll hatası almayacaksınız.
  • Eksik yada bozuk olan msvcr140.dll dosyasını indirip Windows dosyasına kopyalayın. İndirilen msvcp140.dll dosyası nereye atılır?

msvcp140.dll hatası ve .dll hataları ile alakalı yaşadığınız sorunları bize Soru Cevap platformundan yazabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Samsung Galaxy J2 Batarya Şarj Sorunu Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir