Kapat

msvcr100.dll Hatası nedir? | Kesin Çözüm

Anasayfa
Çözüm msvcr100.dll Hatası nedir? | Kesin Çözüm

Özellikle oyun yükleme esnasında, yükleme işleminin durdurulması, kopması yada bilgisayarın aniden kapanması dll dosyaları sıkça bozulabiliyor. msvcr100.dll bulunamadı hatası nasıl çözülür?

msvcr100.dll Hatası Nasıl Oluşur?

Bilgisayara yeni bir oyun yada uygulama yüklenirken yükleme esnasında msvcr100.dll dosyası değiştirilirken bozulabiliyor yada silinebiliyor.

msvcr100.dll dosyası bozulduğunda dosyayı kullanan uygulama ve oyunlar başlatılmak istendiğinde “Program, msvcr100.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlatılamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin” hatası alınmaktadır. Yeni bir hata olmayan msvcr100.dll hatası windows 10 işletim sisteminde daha sık alınıyor.

msvcr100.dll Hatası Kesin Çözüm

  • Bilgisayarınıza herhangi bir uygulama yada oyun yüklediyseniz ve msvcr100.dll bulunamadı hatası alıyorsanız ilk olarak bilgisayarınızı yeniden başlatıp yüklü olan windows programlarında güncelleme olup olmadığını kontrol ediniz. Bekleyen güncellemeleri tamamlayın ve yeniden kontrol edin.
  • .dll hatalarının kesin çözümü olarak gösterilen Microsoft Visual C++ yazılımının en güncel sürümünü yükleyerek yeniden deneyebilirsiniz. Muhtemelen sorun çözülmüş olacak ve artık .dll hatası almayacaksınız.
  • Eksik yada bozuk olan msvcr100.dll dosyasını indirip Windows dosyasına kopyalayın. İndirilen msvcr100.dll dosyası nereye atılır?

msvc100.dll hatası ve .dll hataları ile alakalı yaşadığınız sorunları bize Soru Cevap platformundan yazabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Cep telefonu güç ( Power - Home ) tuşu sorunu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir