Kapat

Mysterium VPN Node Nasıl Kurulur?

Anasayfa
HABER Mysterium VPN Node Nasıl Kurulur?

Mysterium, Blockchain tarafından desteklenen merkezi bulunmayan bir VPN’dir. Herkesin kullanılmayan Ağ trafiğini birbirine ücretsiz kiralamasına izin veren ve ihtiyacı olanlara güvenli bir Node(bağlantı) sağlayan açık kaynaklı bir ağdır. Mysterium şu anda açık bir TestNet uygulamasından geçiyor, burada gerekli yazılıma sahip olan herkes kullanıcıların trafiği için müsait bir nokta olarak, çalışılması için ağlar arası bir bağlantı kurabilir.

Nasıl Katılabilirim?

Bir Mysterium ağ bağlantasını çalıştırmak Docker konteyner yükleyicisi” kullanımı sayesinde oldukça basittir. Docker, Linux, Windows ve Mac işletim sistemi ile çalışabilir.

Sistem Gereksinimleri:

  • Linux,Mac Os veya Windows işletim sistemi.
  • Minimum 1 gb ram.
  • VPN kullanıcılarına en iyi internet sağlayıcısı olmak adına hızlı bir internet bağlantısı.

Docker Nasıl Yüklenir?

 

Artık Terminal veya CLI işletiminizde Docker yüklü:

docker pull mysteriumnetwork/mysterium-node

Bu, Mysterium Node için Docker konteynerini Docker deposundan indirir, referans için buradan bulabilirsiniz. Artık bilgisayarınızda Mysterium Node imajı var, onunla bir konteyner oluşturabilirsiniz! Not: Bu komutları çalıştırmak için yönetici iznine ihtiyacınız var.

Linux kullanıyorsanız, aşağıdakileri uygulayın:

docker run --cap-add NET_ADMIN --net host --publish "1194:1194" --name mysterium-node -d mysteriumnetwork/mysterium-node --agreed-terms-and-conditions

 

Windows veya Mac için ise:

docker run --cap-add NET_ADMIN --net default --publish "1194:1194/udp" --name mysterium-node -d mysteriumnetwork/mysterium-node --agreed-terms-and-conditionsArtık sisteminizde Docker konteyneri olarak çalışan Mysterium Node’u çalıştırmalısınız. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için aşağıdaki komutu çalıştırın:

docker ps -a


Aşağıdakine benzer bir girişle karşılaşırsanız başarıya ulaştığınız anlamına gelmektedir:

Burada da görüldüğü üzere Mysterioum-Node başarılı bir şekilde çalışıyor. Son olarak, Node’unuzun kimliğini Mysterium Kimlik Doğrulama sunucularına kaydettirildiğini doğrulamak için konteynerin günlüklerini kontrol etmeniz gerekmekte. Bunun için ise aşağıdaki komutu çalıştırmanız gerekiyor.

docker logs -f mysterium-node

Aşağıdakine benzer bilgiler içeren, ancak kendinize ait benzersiz kimliğinize dair bir iz görmelisiniz.

...
[Mysterium.api] Identity registered: 0x4cd126119cd14e38c90e34dd8b6e0e2174b71123
[Mysterium.api] Proposal pinged for node: 0x4cd126119cd14e38c90e34dd8b6e0e2174b71123
...

Yukarıdaki örnekteki gibi kendi kimliğinizi ayırıp not alırsanız,

0x4cd126119cd14e38c90e34dd8b6e0e2174b71123

Mysterium TestNet sayfasını açtıktan sonra bu kodla beraber Node’unuzu “Last Available Nodes” sütununda bulabilir, kendi kullanım istatistiklerinizi görebilirsiniz.  Eğer Bunların hepsini görebiliyorsanız, o zaman Node’unuz ağda çalışıyor ve resmen dünyanın ilk merkezi olmayan blok zinciri VPN’isinin bir parçası haline geldiniz demektir!

Ayrıca makale ve Mysterium oluşumu dikkatinizi çektiyse göz atmanız gereken bir de kripto para birimine sahip olduklarını söylemekte fayda var:→ Mysterium ( MYST ) coin nedir? Geleceği var mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook, TV uygulaması kuruyor.

Mysterium hakkında yeni çıkan makalelelerimiz:

 →Mysterium Vpn ile Netflix Amerika’ya Ücretsiz Bağlanmak!

→MysteriumVPN ile Para Kazanmak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir