Kapat

NBA, Bir Oyuncuda Koronavirüs Çıkması Sebebiyle İptal Edildi

Anasayfa
HABER NBA, Bir Oyuncuda Koronavirüs Çıkması Sebebiyle İptal Edildi

Utah Jazz oyuncusu Rudy Gobert’da koronavirüs tespit edilmesiyle, NBA, 2019-20 sezonunu “bir sonraki duyuruya kadar” askıya alındı.

Perşembe günü yapılan açıklamada, “NBA bu akşamki maçın tamamlanmasının ardından 2019-20 sezonunu askıya almıştır. NBA, sezona verilecek bu arayı, koronavirüse ilişkin atılması gereken adımları belirlemek için kullanacaktır.” şeklinde belirtildi.

Utah Jazz ve Oklahoma City Thunder arasında oynanan oyun sırasında oyuncular ısınmak için sahadayken, yapılan duyuru ile birlikte oyuncular soyunma odasına geri dönmek zorunda kaldı. Yaklaşık 30 dakika sonra seyircilere oyunun “öngörülemeyen koşullar nedeniyle” ertelendiği söylendi.

Bunun sebebi ise oyunculardan birinde koronavirüs tespit edilmiş olması. Açıklamaya göre virüsten etkilenen oyuncu Gobert’in, Jazz-Thunder maçından önce sahada olmadığı belirtildi.

Duyuru öncesinde, NBA yetkilileri koronavirüs salgını nedeniyle atacakları adım konusunda bir araya geldiler. Maçların seyircisiz oynanacağı yönünde karar alınması beklenirken, NBA sezonu tamamen askıya alındı.

Rudy Gobert’da koronavirüs tespit edilmesinin ardından NBA tarafından yapılan uyarıda, son on gün içerisinde Utah Jazz ile karşılaşmış olan takımların karantinaya alınması tavsiye edildi.

Son on gün içinde Utah Jazz ile karşı karşıya gelmiş olan takımlar ise şöyle: Cleveland Cavaliers, New York Knicks, Boston Celtics, Detroit Pistons ve Toronto Raptors.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple, Korona Virüs Belirtileri Gösteren Çalışanlarına Süresiz İzin Veriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir