Kapat

Netflix: “Bird Box İlk Ayında 80 Milyon İzlenmeye Ulaşacak”

Anasayfa
HABER Netflix: “Bird Box İlk Ayında 80 Milyon İzlenmeye Ulaşacak”

Netflix, Perşembe günü 2018 dördüncü çeyrek kazanç raporunda hit gerilim filmi “Bird Box”un görüntüleme sayısına dair daha fazla bilgi yayınladı.

Netflix geçen ay 21 Aralık’ta çıkış yapan “Bird Box”ın ilk haftada 45 milyon hesap tarafından görüntülendiğini ve bunun bir Netflix orijinal filmi için bugüne kadarki en iyi izlenme sayısı olduğunu belirtti.

Netflix, bir hesap filmin en az %70’ini izlediği durumda bunu bir görüntülenme olarak sayıyor. Film ilk haftasından sonra izlenme sayısında bir düşüş yaşasa da ortalama haftalık 12 milyon izleyiciyle hala iyi bir ortalamaya sahip.

Başrolde Sandra Bullock’un oynadığı “Bird Box”, gizemli bir varlığın insanlığın büyük bir kısmını yok etmesinden sonra baş karakterin çocuklarını korumasını konu alıyor. Karakterler yaratıkları görmemek için sürekli göz bağı ile dolaşıyor.

Sanal ortamda birçok komedi içeriğine ilham veren film, bazı YouTuber’ların “Bird Box Challenge” adı altında göz bağı ile araba sürdüğü içeriklere konu oldu. Netflix trend olan bu davranışa karşı bu ayın başında Twitter’da bir uyarı mesajı yayınladı. Bunun ardından YouTube da prensiplerinde değişiklikler yaparak tehlikeli şakaların yasaklanacağını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir