Kapat

Netflix Rekor Sayıda Yeni Abone Sayısına Ulaştı

Anasayfa
HABER Netflix Rekor Sayıda Yeni Abone Sayısına Ulaştı

Küresel salgın sebebiyle firmalar zararlarla boğuşmaya başlarken, Netflix tüm bunların aksine daha çok kâr eden şirketlerden biri oldu.

Mart ayının ortalarından itibaren abone sayılarında büyük artış gözlenen Netflix, koronavirüs sebebiyle insanların evde kalması yönünde yapılan çağrılar sayesinde rekor sayılara ulaştı. Şirket bu dönemde 7.2 milyon yeni abone sayısına ulaşmayı tahmin ederken, bu sayı beklentileri büyük ölçüde aşarak 15.8 milyon oldu. Ayrıca %22’lik bir büyüme gerçekleştiren şirketin dünya genelinde 182 milyon abonesi bulunuyor.

Ancak şirket tarafından hissedarlara gönderilen mektupta bu ilerlemenin kalıcı olmayabileceği belirtiliyor. Mektupta, karantina nedeniyle meydana gelen büyümenin, beklenen organik büyümeyi yavaşlatacağı ve buna bağlı olarak, ülkelerin sokağa çıkma yasağını kaldırmasıyla daha düşük bir büyüme oranının yaşanacağı belirtiliyor.

Mektupta ayrıca Netflix’in içerik politikası ile ilgili de bilgi veriliyor.

“Yapımlarımız dünya çapında büyük ölçüde duraklatılmış olsa da, çekimleri tamamlanan veya lansman için hazır olan geniş bir içeriğe sahibiz. Dolayısıyla, küresel ölçekte meydana gelen duraklamadan etkilenmemiz kaçınılmaz olmakla birlikte, 2020 ve 2021 boyunca çok çeşitli yeni yapımlar sunabilmeyi umuyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Apple, Final Cut Pro ve Logic Pro X Programlarını 90 Gün Ücretsiz Yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir