Kapat

Nike, Bağcıkları Kendiliğinden Bağlanan Ayakkabılar ile Geri Döndü

Anasayfa
HABER Nike, Bağcıkları Kendiliğinden Bağlanan Ayakkabılar ile Geri Döndü

Nike, yalnızca filmlerde görülen ve insanlar tarafından yıllardır beklenen ‘kendi bağcıklarını otomatik olarak bağlayabilen’ ayakkabılar için sahalara geri dönüş yaptı. Görünen o ki, akıllı ayakkabıları yapmak aslında o kadar da kolay değil.

Geleceği Dönüş serisi ile özdeşleşen ayakkabılar için Nike daha önce farklı modeller yaratmıştı. Ancak oldukça pahalı olan ayakkabılar 720$ gibi bir fiyatla çıkış yaptı. Nike bu ayakkabıları daha ucuz hale getirmeyi başardı ve seneye satışa başlamayı planlıyor.

Aktarılan haberlere göre Nike 2019 yılında akıllı ayakkabıların basketbol pazarında sahne alacağını belirtti. Parker yaptığı açıklamada: “Yeni yılda basketbolda, 350$ fiyat noktasına sahip yeni bir performans platformu oluşturacağımızı açıklamaktan mutluluk duyuyorum” şeklinde belirtti. “Mükemmel uyumu sağlamak için geliştirdiğimiz akıllı ayakkabılar ile ürünün dijital dönüşümünü sağlamak adına büyük bir adım attık.”

Nike Genel Müdür Yardımcısı Andy Campion ise belirli bir tarih vermedi ancak HyperAdapt 2.0’nin 2019 baharında çıkabileceğini belirtti. Akıllı ayakkabılar özellikle basketbol pazarını hedefliyor ancak sıradan kullanıcılar da ürüne ilgi gösteriyor.

Akıllı ayakkabıların tek dezavantajı ise bir batarya sahip olacak olmaları.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Letgo ilanlar gözükmüyor sorunu çözüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir