Kapat

Nike’ın Akıllı Ayakkabısı ‘Adapt BB’ Akıllı Telefon ile Kontrol Edilecek

Anasayfa
HABER Nike’ın Akıllı Ayakkabısı ‘Adapt BB’ Akıllı Telefon ile Kontrol Edilecek

Akıllı ayakkabılara dair gelen detaylardan sonra Nike, Salı günü yaptığı açıklamada bağcıklarını otomatik olarak bağlayabilen akıllı ayakkabı Adapt BB‘nin iPhone dahil diğer akıllı telefonlar ile kontrol edilebileceğini açıkladı.

Basit bir şekilde, kullanıcı ayağını ayakkabıya soktuğu anda motorlar tetiklenecek ve ayakkabının sıkılığı otomatik olarak ayarlanacak. Bu sıkılığı manuel olarak ayarlamak mümkün olacağı gibi, yakın zamanda çıkacak Nike Adapt uygulaması ile her kullanıcı kendi tercihlerini ayarlayabilecek.

Aktarılanlara göre ayakkabı kendi FitAdapt sistemi için yazılım güncellemeleri bile alacak.

Nike, Basketbol alanının seçilmesinin sebebi olarak oyun sırasında bir oyuncunun ayak boyutunda gelen değişimleri öne sürdü. Oyun boyunca ayakta yarım boyutluk bir büyüme meydana gelebilir ve geleneksel ayakkabılar çok sıkı gelmeye ve sonunda gevşemeye başlayabilir.

Adapt BB yıllardır süren geliştirme sürecinden sonra ön siparişleri almaya başladı. “Mag” ismi ile başlayan süreçte Nike, Back to the Future filmindeki ayakkabıları temel almıştı. Sonrasında 2016 yılında HyperAdapt 1.0 ismi ile çıkış yapan ayakkabı ise 720 dolarlık fiyatı ile ortalama kullanıcının dikkatini çekmedi.

Adapt BB ise buna göre çok daha ucuz olan 350 dolarlık fiyatı ile hala pahalı, ancak gelişen teknoloji ile birlikte ileride fiyatın daha düşük seviyelere gelebileceği düşünülüyor.

Ön siparişlere açık olan Adapt BB, kullanıcılara 16 Şubat tarihinde ulaşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  İnternetten alışveriş yapmadan önce almanız gereken önlemler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir