Kapat

Nintendo PlayStation Prototipi 1.8 Milyon Liraya Satıldı

Anasayfa
HABER Nintendo PlayStation Prototipi 1.8 Milyon Liraya Satıldı

Oldukça nadir bir oyun konsolu modeli olan Nintendo PlayStation Super NES CD-ROM Prototip modeli, satışa sunulduğu açık artırmada 1.8 milyon liraya alıcı buldu.

Açılış fiyatı 188.000 lira olarak belirlenen açık artırma, 27 Şubat’ta yapılan 1.8 milyon liralık teklifle sona erdi.

1992 yılında Sony ve Nintendo tarafından ortak bir çalışma sonucu geliştirilen bu prototip modeli, üretilen 200 adet prototip arasından günümüze kadar sağlam kalmayı başardı. Diğer prototip modellerinin ise ya kaybolduğu ya da imha edildiği düşünülüyor.

Prototip, Super Famicom ve Super Nintendo oyunları için bir soket ve diskleri oynatmak için tasarlanmış bir CD-ROM sürücüsü içeriyor. Prototip 2009 yılında bulunduğunda CD-ROM sürücüsünün çalışmadığı belirtilse de, yapılan tamir işlemleri sayesinde prototipin müzik disklerini başarılı bir şekilde çalıştırabildiği söyleniyor.

Super NES CD-ROM modeli için CD sürücüsü tabanlı hiçbir resmi oyun piyasaya sürülmese de, hem Snes kasetlerini hem de CD tabanlı oyunları çalıştırabileceği dedikoduları yıllar önce gündemi meşgul etmişti.

Çoğu konsol yapımcısı CD’lerin, 1980’lerin büyük plastik oyun kasetlerinin yerini almak üzere geleceğin teknolojisi olacağı konusunda hemfikirdi. Bundan dolayı Sega 32x ve Sega CD sistemlerini geliştirirken, Atari de Jaguar modeli için bir CD eklentisi piyasaya sürmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Telefon Kılıfları Telefona Zarar Verir Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir