Kapat

Nokia 3.1 Plus ve 5 Bu Hafta Android 9 Güncellemesi Alıyor: Nokia 6,3,1 ise Yakında

Anasayfa
HABER Nokia 3.1 Plus ve 5 Bu Hafta Android 9 Güncellemesi Alıyor: Nokia 6,3,1 ise Yakında

HMD Global’in Baş Ürün Sorumlusu Juho Sarvikas Android Authority‘ye verilen özel bir röportajda, henüz Android 9 güncellemesi almayan tüm Nokia cihazlarına dair yol haritasını paylaştı.

Bu hafta, Nokia 3.1 Plus ve Nokia 5 (2017) cihazları Android 9 güncellemesini almaya başlayacak. Geçtiğimiz günlerde Nokia 5 için Android Pie ROM’u Çin’de sızdırılmıştı. Aynı zamanda Nokia 3.1 Plus’ın da Geekbench üzerinde Android Pie çalıştırıldığı görülünce güncellemenin yakın zamanda geleceği tahmin ediliyordu.

Nokia 6 ise Android 9 güncellemesini bu cihazlardan bir ya da iki hafta sonra almaya başlayacak. Nokia 5 ve Nokia 6 cihazları aynı işlemciyi (Snapdragon 430) kullandıklarından dolayı güncellemeleri genellikle aynı anda alıyordu. Ancak Nokia 6, Dolby Atmos özelliğine sahip olduğu için güncelleme konusunda ek zamana ihtiyaç duyuyor.

HMD, 2019’un ikinci çeyreğinde Nokia 3 ve Nokia 1, Android 9 güncellemesini alan son cihazlar olacak. Burada bahsedilmeyen diğer cihazlar ise güncellemeyi Nokia 6 ve Nokia 3/Nokia 1 arasında bir zaman diliminde alacak. Bunun da yaklaşık olarak birinci ve ikinci çeyrek arasında olacağı tahmin ediliyor.

Nokia 2 hala Android Nougat üzerinde çalıştığından dolayı bu zaman dilimine biraz şüpheci yaklaşmakta fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Samsung'dan fiziksel klavye!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir