Kapat

Nvidia GeForce Now Android Çalışmıyor [ÇÖZÜLDÜ]

Anasayfa
Çözüm Nvidia GeForce Now Android Çalışmıyor [ÇÖZÜLDÜ]

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen ve oyuncuların bulut üzerinden Nvidia sunucularında oyun oynamasını sağlayan Nvidia GeForce Now şimdiden büyük bir kullanıcı kitlesi elde etti. Her türlü bilgisayar ve Android cihazdan oyun oynamayı mümkün kılan GeForce Now, bazı kullanıcılar için Android’de sorun çıkarıyor.

“GeForce Now Android’de çalışmıyor” şeklinde şikayette bulunan kullanıcılar için aslında oldukça basit bir çözüm var. Eğer Android cihazınızda GeForce Now üzerinden oyun oynamaya çalışırken hata alıyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

GeForce Now Çalışmıyor Çözümü

  • Öncelikle telefonunuzda halihazırda bulunan GeForce Now uygulamasını kaldırın.
  • Telefonunuzun ayarlarına gidin. “Sistem>Diller ve Giriş>Diller>Dil ekle” yolunu izleyin ve “English” seçeneğini seçerek dili ekleyin.
  • Dil tercihleri altında Türkçe ve English olarak iki dil yer alacak. “English” sekmesini sağdaki ızgara butonuna basılı tutarak yukarı taşıyın.
  • Böylece telefonunuzun dili İngilizce olacak. GeForce Now’ın cihazınızda çalışmamasının sebebi telefonunuzun dilinin Türkçe olmasıdır.
  • Sonrasında aşağıdaki bağlantıdan GeForce Now uygulamasını tekrar yükleyin.
  • Giriş yaptıktan sonra dilediğiniz gibi oyununuzu oynayabilirsiniz.
NVIDIA GeForce NOW
NVIDIA GeForce NOW
Developer: NVIDIA
Price: Free

GeForce Now uygulamasında oyun oynayabilmek için oyunların orijinal sürümüne sahip olmanız gerekmektedir. Steam’de bulunan oyunlar için uygulama üzerinden Steam hesabınıza giriş yaparak oyunlara ulaşabilirsiniz.

GeForce Now Tarafından Önerilen İnternet Hızı

GeForce NOW 720p 60fps akış kalitesi için en az 15Mbps ve 1080p 60fps akış kalitesi için en az 25 Mbps internet hızına sahip olunmasını tavsiye etmektedir. Ayrıca kablolu bir internet bağlantısı veya 5GHz kablosuz modeme sahip olmak oyun içi deneyiminizi artıracaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Scorp Android'de

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir