Kapat

NVIDIA GeForce RTX Teknolojisi Özellikleri

Anasayfa
Bilgisayar NVIDIA GeForce RTX Teknolojisi Özellikleri

Son zamanlarda sıkça duyulan RTX teknolojisi NVIDIA tarafından yeni GPU(Grafik İşlemci) mimarisi ile yeni nesil RTX ekran kartlarına yeni özellikler getirdi. Bu teknolojiye sahip ekran kartları masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda gerçek zamanlı ışın izleme, yapay zeka, programlanabilir gölgelendirme ve daha birçok özellik sunmaya başladı. Birçok yeniliğe sahip RTX platformlu ekran kartları en belirgin ve diğerlerinden ayıran özelliği ışın izleme ve gölgelendirme özelliğidir. Bu iki özel niteliği ile oyundaki veya o an ekranda bulunan görüntüdeki yansımaları, kırılmaları, gölgelendirmeleri ve buna benzer diğer durumları tüm gerçekçiliği ile kullanıcılarına sunmaktadır. RTX ekran kartları çıktığı günden bu yana bu özelliği ile oyun tutkunlarından olumlu görüş almıştır.

Ayrıca gelişmiş oyun, performans, grafik sunan bu teknoloji bir önceki nesil kartlardan 6 kat daha hızlı performas sunmaktadır. Hem oyun hem profesyonel grafik tasarımcıları için beklentilerin üzerinde teknolojiye sahip bu kartların zaman içerisinde daha fazla gelişimini hep birlikte göreceğiz.

NVIDIA Işın İzleme Özelliği Bulunan GTX Ekran Kartları

NVIDIA’nın RTX ekran kartlarında getirdiği bu özelliği yeni yayımladığı yazılım güncellemesi ile birlikte GTX serisinde GTX 1080ti, GTX 1080, GTX 1070ti, GTX 1070 ve TITAN serisi ekran kartı kullanıcılarına sunuldu. Bu ekran kartı sahipleri özellik için NVIDIA’ nın Game Ready güncellemesini yüklemesi yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Fransa Merkez Bankası, Gelecek Yıl Dijital Para Birimi Test Edileceğini Açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir