İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Kripto Para

NYM Coin Nedir? | NYM Coin Hakkında Bilgiler | NYM Coin Yorum

Nym, dünya çapındaki Massachusetts Institute of Technology, KU Leuven ve University College London’daki dünyanın önde gelen araştırmacı bilim adamları ve geliştiricilerinden bazıları tarafından tasarlanan yeni nesil gizliliktir. Sistem, ağ düzeyinde gizlilik sağlayan bir mixnet, uygulama düzeyinde gizlilik sağlayan kimlik bilgileri ve sistemi çalıştıranları ödüllendirerek uzun vadede sürdürülebilir ve ölçeklenebilir hale getiren NYM jetonunu içerir. Bunlar birlikte, NYM kripto tokeni tarafından desteklenecek küresel, merkezi olmayan bir gizlilik ağı oluşturacaktır.

Nym Nasıl Mahremiyet Sağlar? 

Nym, “tam yığın” bir gizlilik sistemidir, geliştiriciler, kullanıcılarını Nym mixnet aracılığıyla ağ düzeyinde korumak ve Nym özel kimlik bilgileri aracılığıyla uygulama katmanında korumak için mevcut uygulamalarını Nym sistemine bağlayabilir. Bunlar birlikte, daha geniş blok zinciri endüstrisine gizlilik ekleme kapasitesine sahip olacak: Nym mixnet, katman 1’de (Bitcoin ve Ethereum gibi) ve katmanda bulunan diğer blok zinciri ve kripto para birimi projeleri için meta-veri korumaları ekleyen katman 0’da gizlilik sağlar.

Nym Mixnet Nedir? 

Nym mixnet, 3 katmanda düzenlenmiş merkezi olmayan bir bilgisayar ağıdır. İletişim trafiğiniz, mixnet’ten geçen her veri parçasının tamamen aynı görünmesini sağlayan SPHINX paket formatı kullanılarak birden çok şifreleme katmanına sarılı olarak gönderilir. Karıştırma ağının her katmanında, internet trafiğiniz diğer insanların trafiğiyle ve iletişimlerinizi benzersiz bir şekilde tanımlayan meta verilerle, yani. IP adresiniz, zamanlamanız ve hedefiniz gizlenir. Bu, mesajlarınızın “kalabalığın içinde kaybolduğu” ve mesajlarınızın yalnızca içeriğinin değil, meta verilerinin de korunduğu ve iletişiminizin gizli olduğu anlamına gelir. Mahremiyet kitleleri arasında “Gizlilik şirketi sever” diyen bir söz vardır, bu da bir mixnet’in sağladığı şeydir; ne kadar çok veri karıştırılırsa herkesin verisi o kadar özel olur.

NYM Coin Nedir?

NYM jetonunun değeri, nihayetinde, internet giderek daha fazla alana genişledikçe artan küresel talebe ve mahremiyet ihtiyacına bağlı olacaktır. Ocak 2020’de küresel internet kullanıcılarının sayısı 4,5 milyara ulaştı. Gittikçe daha fazla insan, şirket ve kuruluş kendilerinin gözetlendiğini düşünüyor ve verilerinin İnternette nasıl kullanıldığından rahatsız oluyor. Karşılaştırılabilir tek küresel gizlilik sistemi, çalışan ancak gönüllü olarak çalıştırıldığında sınırlamaları olan Tor’dur. Bu, küresel erişimin zor olduğu anlamına gelir: gönüllüler zengin Batı ülkelerinde merkezileşme eğilimindedir ve sistemlerin ölçeklenmesi olası değildir. Tüm dünyanın internette mahremiyete sahip olabilmesi için ekonomik teşviklerin bu sorunu çözebileceğine inanıyoruz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Ekip NYM belirteci ile sistemi çalıştıran düğümleri ödüllendirerek küresel gizliliği ekonomik olarak sürdürülebilir ve ölçeklenebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Küresel olarak insanların gizliliği artırılmış yeni nesil altyapıda pay sahibi olma imkanı projeyi daha değerli kılacaktır.

NYM Coin Bilgileri

NYM coin gelecek misyonu ve yol haritasını resmi web sitesi nymtech.com adresinde bulabilirsiniz.

NYM Coin Nasıl Alınır?

NYM ile şu anda işlem yapılan en büyük borsalar Gate.io, Huobi, Kraken ve KuCoin’dır. İşlem çiftleri, NYM ve diğer kripto para birimleri arasında olduğu gibi, stablecoin ve itibari para birimlerinden oluşmaktadır. Gate.io borsasına itibari para yada stablecoin yatırma işlemlerinin ardından kolaylıkla NYM coin satın alabilirsiniz.

Kripto para satın alma işlemlerinizi Binance borsasına kayıt olarak, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Binance borsasına referanslı kayıt olmak için rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar

Kripto Para

SATS, Binance’te listelendiğinin duyurulmasından bu yana işlem hacmi ve sahiplerinin ilgisindeki artışla %155 büyüme kaydetti.  Binance’in geri sayımına göre SATS, 1 saat 15 dakika içinde Binance’te...

Kripto Para

TerraUSD (USTC), Terra blok zincirinin merkezi olmayan ve algoritmik stablecoin’idir. Değeri ABD Dolarına sabitlenmiş, ölçeklenebilir, getiri sağlayan bir madeni paradır. TerraUSD, Terra topluluğuna değer sunmak ve Dai gibi...

Kripto Para

SAIL, Solana’da inşa edilen yeni bir ekosistemin ana hizmet belirteci olacak. gSAIL, dSAIL, vSAIL ve nSAIL için kullanılacaktır. SAIL’i tutmak, tüm SAIL ekosistem platformunda daha fazla...

Kripto Para

NADA Protocol Token, dünyanın en iyi 100 oyun geliştiricisinden biri olan NADA digital Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve sağlanan blockchain tabanlı NFT mobil oyunlarının...