İletişimde Kalın

Sitede Arama Yap

Çözüm

Office Belgelerini Farklı Pencerede Açma

Microsoft Office hemen hemen hayatımızın her alanında kullandığımız bir program haline geldi. Özellikle Excel ve Word uygulamalarını kullanmayan yoktur. Office programlarında zaman zaman yapılan güncelleme ile yeni dosyalar ayrı pencerede sekmede açılamıyor. Office yeni belgeleri farklı pencerede açma sorunu nasıl çözülür?

Office belgelerinin aynı sekmede açılması esasında performans olarak olumlu yönde yansıma yapsa da farklı iki pencere arasında veri kopyalama ve formül geçişlerinde sorun yaratmaktadır. Buda farklı iki belge üzerinde çalışma yaparken sürekli alt-tab yapma gereksinimi demek oluyor. Kullanıcıların yaşadığı “iki farklı Excel dosyasını farklı pencerede açma” ve “iki ayrı word dosyasını farklı pencerede açma” sorunlarını ufak bir yazılım eklentisi ile düzeltmek mümkün.

Office dosyalarını farklı sayfada açma eklentisini bilgisayarınıza kurduğunuzda bilgisayarınızda yüklü olan Word, Excel ve diğer office programları ayrı ayrı pencerelerde açılacaktır. Office pencere birleştirme sorunu bu sayede giderilmiş olacaktır.

Bu sıkıcı durumdan aşağıdaki likte yer alan eklentiyi kurarak kurtulabilir ve ekranınızı ikiye bölüp çalışmalarınızı daha hızlı  bir şekilde yapabilirsiniz. Bu eklentiyi kurarak üst üste açılan Excel dosyalarını ayrı ayrı açmış olacaksınız. Eklenti iki word dosyasını yan yana açmanızı da sağlayacaktır.

Advertisement. Scroll to continue reading.

Eklenti: İNDİR

Çekilişlerine katılım sağlamak, yeni listelenecek kripto para incelemeleri ve sıcak gelişmelerden herkesten önce haberdar olmak için Twitter ve Telegram'dan bizi takip edebilirsiniz.

1 Comment

1 Comment

  1. Hakan

    Eylül 13, 2016 at 1:28 pm

    Sayfaların aynı pencerede açılması can sıkıcıydı. Eklenti paylaşımı için teşekkürler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

En Çok Okunanlar

İlgili Yazılar