Kapat

OnePlus 5G Telefonunun Prototipi Görücüye Çıktı

Anasayfa
HABER OnePlus 5G Telefonunun Prototipi Görücüye Çıktı

OnePlus ilk 5G telefonunun prototipini MWC 2019’da plastik bir kutunun ardında ilk kez gösterime çıkardı. Cihaz, yüksek veri çıkışına odaklanan 5G’nin bir çeşidi olan mmWave bağlantısı ile yerel bir 5G baz istasyonuna bağlandı. Şirket geçtiğimiz günlerde Finlandiya merkezli bir operatör aracılığıyla bu yılın ikinci çeyreğinde cihazı piyasaya sürmeyi hazırlandığını doğruladı.

Cihazın ekranında neler olduğunu göstermenin yanı sıra, OnePlus, tamamen yeni olduğunu belirtmek dışında cihaz hakkında çok fazla ayrıntı paylaşmadı. Ancak şirket, sergilenen içerik (60fps HD akışı) yalnızca 15 Mbps kullanıyor olmasına rağmen, cihazın maksimum 500 Mbps hıza ulaşabileceğini söyledi. Cihazın ekranında bir çentik yokmuş gibi görünse de, bunun sergilenme amacıyla gizlenmiş olabileceği belirtiliyor.

OnePlus, telefonun bir Snapdragon 855 işlemciye sahip olacağını onaylarken şirketin CEO’su, cihazın 4G eşdeğerlerine göre 200 ile 300 dolar arasında daha pahalı olacağını söyledi.

İspanya’nın 5G şebekesi henüz yaygın olarak kullanılamadığından dolayı, bağlantının gerçek 5G kısmı, Qualcomm kabinine kurulan küçük bir mmWave baz istasyonu ile sınırlı olarak gerçekleşti. Trafik, bu baz istasyonundan sonra daha geleneksel bir internet ağı boyunca bulut tabanlı sunucuya geçti.
Kaynak: The Verge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir