Kapat

Opera Özel Pencere Nedir? Nasıl kullanılır?

Anasayfa
Çözüm Opera Özel Pencere Nedir? Nasıl kullanılır?

Google Chrome Gizli Pencere özelliğinin benzeri bir özellik olan Opera özel pencere bölümü yaptığınız aramalar, girdiğiniz siteler, izlediğiniz videolar kısacası tüm internet arama geçmişinizin kayıt altına alınmadığı bölümdür. Opera özel pencerede internette sörf yaparken ikinci bir kişinin verilerinize erişmesini engellemiş olursunuz.

Opera özel pencerenin detayında Cache’leri kaydetmemesi vardır. Normalde tarayıcılar daha sonra geri dönmemiz yada hızlı erişim sağlamamız için tüm internet tıklamalarını kayıt altına alırlar. Opera gizli pencere bu kayıtları kayıt defterinde tutmuyor.

Özellikle sevgilinize hediye alacaksınız evdeki bilgisayarınızda bu bölümü kullanarak önden spolier vermemiş olursunuz 🙂 Opera gizli sekme açma işlemi nasıl yapılıyor?

Opera VPN özelliği nasıl çalışıyor?

Opera Özel Pencere nasıl çalışıyor;

– Opera Menü

– Yeni Özel Pencere

– Yeni pencere siyah bir arama çubuğunda açılacaktır. Artık opera gizli mod açılmış oluyor internette rahatlıkla sörf yapabilirsiniz.

– Son olarak sol üst köşeden VPN özelliği aktif etmeniz gerekiyor.

Opera özel pencere geçmişi, verileri kaydediyor mu?

İnternette gizli sörf yada arma yapmak için en çok kullanılan tarayıcı Opera olarak biliniyor.

Opera özel sekmede yapılan işlemler kesinlikle kayıt altına alınmamaktadır. Opera tarayıcısında gizli sekmeyi açtığınızda artık çerez kayıtları ve ön bellekeleme yapılmamaktadır. Opera özel pencereyi kullandığınızda geçmiş verilerini göremezsiniz. Opera gizlilik modu tamda bu yüzden tasarlanmıştır.

Opera özel pencere bölümünde yapmış olduğunuz aramalar hiçbir şekilde kayıt altına alınmadığından daha sonra erişim sağlamak istediğiniz bir internet sitesi varsa mutlaka bir yerlere kaydetmenizi tavsiye ediyoruz. Aksi halde aynı internet sitesini Opera üzerinden kesinlikle bulamazsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Android telefonlarda ekranı çift tık ile açma yöntemi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir