Kapat

Oppo Reno4 ve Reno4 Pro’nun özellikleri sızdırıldı!

Anasayfa
HABER Oppo Reno4 ve Reno4 Pro’nun özellikleri sızdırıldı!

Oppo’nun Türkiye pazarındaki başarısı tartışmasız olarak iyi bir seviyede. Özellikle Reno cihazlar ile inanılmaz bir ivme yakalayan firma Reno3 ve Reno3 Pro modellerinin devamı olan Reno4 ve Reno4 Pro modellerinin teknik özelliklerinin sızdırılmasıyla bekleyenleri heyecanlandırdı. Kilit teknik özelliklere bakacak olursak bizleri çok büyük sürprizler beklemiyor diyebiliriz.

Resmi olarak Türkiye’ye gelmesi beklenen bu iki modelin kısa süre önce reklam panosu sızıntısı ile ortaya çıktığını biliyoruz. Yakın zamanda resmi tanıtımının gerçektirilmesi beklenen orta seviyenin yeni trend telefonlarından Reno serisi şimdi ise kritik teknik özellik sızıntısı ile karşı karşıya. Reno4 ve Reno4 Pro modelleri ortak bir tasarım dilini benimsiyor. İki modelde arka alanda dörtlü kamera sistemi barındırıyor. Reno4 modelinin detayına indiğimizde 48 megapiksel ana+ 8 megapiksel telefoto+ 2 megapiksel siyah/beyaz+ lazer otomatik netleme modülü bir araya getirilmiş, Pro modelinin detayına indiğimizde ise 48 megapiksel OIS ana+ 12 megapiksel “gece video” kamerası+ 13 megapiksel telefoto+ lazer otomatik netleme modülü kullanılıyor. OPPO Reno4 Pro modelinde kullanılan gece video kamerası ile fotoğrafların gece modu video tarafında da boy gösterecek gibi bir izlenim veriyor. İki modelde ortak olarak Snapdragon’un oyun performansı oldukça yüksek olan 765G işlemcisinden güç aldığını görüyoruz. 8 GB(Reno4) ve 12 GB(Reno4 Pro) RAM bellek barındıran telefonlar 128 ve 256 GB dahili depolama seçeneği sunacak.

OPPO Reno4 ve Reno4 Pro’nun ayrıştığı bir başka konu ise şüphesiz ekranları. Pro modeline 6,55 inçlik 3D kavisli ekran varken, normal modelde 6,43 inç büyüklüğünde 2D kavisli ekran bulunuyor. Her iki modelde 65 Watt hızlı şarj desteği sunan firma iki telefonda da 4.000 mAh’lık bir pil kullanmayı tercih etmiş. Henüz tamamen net olmamasına rağmen ürünlerin ekranlarının 90 Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekran olacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Recep Akdağ Tanıttı! Sigara Yasağına Uymayanlar Yandı...

Genel bir yorum yapmak gerekirse beklenilen donanım seviyesinde gelen cihazlarda kullanıcılar için inanılmaz büyük değişiklikler olmayacak gibi görünüyor. Türkiye’ye gelmesi kesin gözüyle bakılan cihazların resmi lansmanlarının ise haziran başı yapılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir