Kapat

Oturma İzni – Yabancı Sağlık Gerekli Evraklar

Anasayfa
HABER Oturma İzni – Yabancı Sağlık Gerekli Evraklar

Oturma izni ve yabancı sağlık sigortası hakkında bilmemiz gereken birçok ayrıntı var. Türkiye'ye turizm amaçlı gelen turistler ülkemizi çok beğenip burda yaşamaya karar verirler.Türkiye'de kaçak kalamayacaklarını göre Oturma izni almaları gerekmektedir. Tabi her yabancı vatandaşın oturma izni alması kolay değildir. Çalışma izni alabilmek için bazı koşulları tamamlamış olmak gerekiyor. Çalışma izni için karşınıza çıkabilecek engeller ve gerekli evrakları sizler ile paylaşarak makale sonunda oturma izni almanıza yardımcı olmaya çalışacağız.

→ Oturma iznini almak için ilk adımda Göç idaresi genel müdürlüğü sayfasının E-ikamet bölümünden bütün bilgileri eksiksiz girerek randevu almaları gerekmektedir.

Randevu tarihini aldıktan sonra randevu belgelerinin en arka sayfasında istenilen evrakların tamamlanması gerekiyor.

→ İlk olarak İkamet izin başvurusu(randevu kağıdı)

→ 4 adet vesikalık resim

 → Pasaport sayfalarının fotokopileri

→ Türkiyede kalabilmek için yeterli para makbuzu

→ Kira kontratı 

→ YABANCI SAĞLIK SİGORTASI

Yabancı Sağlık sigortası bu noktada büyük önem arz ediyor. Yabancıların Türkiye'de başına gelebilecek olumsuz kazalara,yaralanmalara,hastalıklara karşı belli bir ücret karşılığı kişiyi teminat altına almaktır.

Göç idare müdürlüğünün istediği teminatlar doğrultusunda Sigorta acenteleri tarafından yapılan bu sigorta,yaş aralığına göre farklılık göstermektedir.

Yaş ve geçmişten gelen hastalıklardan dolayı primler değişik çıkmaktadır.

Göç idare müdürlüğünün AYAKTA 2.000TL teminatlı yatarak LİMİTSİZ teminatlı  istenilen yabancı sağlık sigortasını herhangi bir sigorta şirketinden temin etmeleri gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir