Kapat

Outlook gönderilen maili geri çekme | iptal etme | değiştirme!

Anasayfa
Çözüm Outlook gönderilen maili geri çekme | iptal etme | değiştirme!

Bir çoğumuzun başına gelmiştir. Maili hızlıca doldurup sık kullanılanlardan bir kişiye yada gruba atarız. Ancak bazen bir harf karışıklığı yazdığımız mailin yanlış kişi yada kişilere gitmesine neden olabiliyor.

Mail hatalı bir adrese gönderildiyse yada gönderilen mail içiriğini yanlış gönderdiyseniz üzülmenize gerek yok hemen maili geri çekebilirsiniz. Atılan maili iptal etmek yada geri çekmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

→ Klasör bölmesinde Gönderilmiş Öğeler klasörünü seçin.

→ Geri çekmek istediğiniz iletiyi açın. İletiyi açmak için çift tıklamanız gerekir.

→ Üst menüde İleti sekmesinin altında Eylemler > Bu İletiyi Geri Çek’i seçin.

→ Bu iletinin okunmamış kopyalarını sil‘i veya Okunmamış kopyaları sil ve yerine yeni iletiler koy‘u tıklatın ve sonra da Tamam‘ı tıklayın.

→ Eskisiyle değiştirilecek bir ileti gönderiyorsanız, iletiyi oluşturun ve Gönder‘i tıklayın.

Böylelikle hatalı giden maili geri çekmiş yada değiştirmiş olacaksınız. Mail geri çekme işlemi sonrasında karşı tarafın posta kutusunda mail geri çekme talimatı gözükecektir.

Alıntı:Office.com

Sizden gelenler;

Maili yanlış attım ne yapmalıyım? Maili yanlış kişiye gönderdim ne yapmam gerekiyor? Maili yanlış kişilere gönderdim ne yapmalıyım? Gönderilen mail nasıl iptal edilir? Atılan mail nasıl iptal edilir? Mail iptal etmek için ne yapmak gerekiyor? Bir kişiye atılan mail iptal edilir mi? Gönderilen mail değiştiril mi? Gönderilen mail geri çekilir mi? Karşı taraf okumadan mail silinir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir