Kapat

Pakistan ‘Ahlaksız’ Videolardan Dolayı TikTok’u Yasakladı

Anasayfa
HABER Pakistan ‘Ahlaksız’ Videolardan Dolayı TikTok’u Yasakladı

TikTok’taki ‘uygunsuz’ ve ‘ahlak dışı’ videoların kaldırılmadığını söyleyen Pakistan, uygulamayı yasaklama kararı aldı. Bir ay önce Tinder ve Grindr gibi uygulamaları aynı sebepten dolayı yasaklayan Pakistan Telekomünikasyon Kurumu, kısa süre sonra TikTok’u da yasakladı.

Analiz firması Sensor Tower tarafından TikTok uygulamasının Pakistan’da 43 milyon kere indirildiği belirtildi. Uygulamanın dünya genelinde toplamda Google Play ve App Store üzerinden 2.2 milyar kere indirildiği belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda Hindistan da uygulamanın Çin hükümeti ile olan bağlantılarından dolayı TikTok’u yasaklama kararı almıştı. Aynı sebeplerden dolayı yasaklama kararı almak isteyen Birleşik Devletler’de ise yasak mahkeme kararı ile durdurulmuş olmasına rağmen kasım ayında bazı kısıtlamaların yürürlüğe gireceği belirtiliyor.

Ulaştığı yüksek indirme sayıları ve kullanıcı sayısıyla bir fenomen haline gelen TikTok uygulaması bu ülkelerden gelen yasaklama kararları ile büyük bir baskı hissediyor. Hindistan’dan sonra Amerika’da da uygulamanın yasaklanması TikTok için en büyük marketlere erişilmesini imkansız hale getirecek.

Pakistan’daki düzenleyiciler TikTok’a endişelerini bildirdiklerini ancak şirketin buna tamamen uymadığını belirtti. Pakistan 2020 yılının ilk yarısında kırk tane TikTok hesabı hakkında kısıtlama kararının uygulanmasını isterken, şirket yalnızca bunlardan iki tanesini kısıtladı.

TikTok ise yakın zamanda Pakistan’a geri dönmeyi umuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Whatsapp hangi telefonlarda çalışmayacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir