Kapat

PayPal Kripto Para Ödeme İşlemlerini Hızlandırmak İçin Patent Aldı

Anasayfa
HABER PayPal Kripto Para Ödeme İşlemlerini Hızlandırmak İçin Patent Aldı

ABD merkezli ödeme devi PayPal, 1 Mart’ta kripto para ödemelerinin hızını artırmak için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) patent başvurusunda bulundu. Patent, tüketiciler ve şirketler arasındaki işlemlerin bekleme sürelerini kısaltmak için ikincil özel anahtarların kullanılmasını içeren “Hızlandırılmış Sanal Para İşlem İşlem Sistemi” olarak adlandırılan bir teknolojiyi içeriyor.

Patentin mucitleri, Cheng Tian ve Sandy Lynn Godsey olarak listeleniyor. Patente göre PayPal, kripto kullanıcıların “düşük işlem hızlarından dolayı kripto para birimleri yerine geleneksel para birimlerine yönelmesine neden olan” sorunları çözmeyi planlıyor.

Patentte “Bu gibi sorunlar, avantajlarına rağmen sanal para birimlerinin benimsenmesini yavaşlatıyor” ifadeleri yer alıyor.

Patent, kendi özel anahtarlarıyla birlikte ikincil cüzdanların oluşturulmasının işlem sürelerini çok daha hızlı hale getireceğini belirtiyor.

Kısaltılmış bekleme süresi, işlemdeki tutara eşdeğer olan, “önceden tanımlanmış kripto para” miktarlarıyla ilişkili özel anahtarların iletildiği bir sistem ile sağlanıyor.

Şubat 2018’in sonlarında, PayPal’ın finans müdürü John Rainey, Bitcoin’in (BTC) “her gün kullanılabilen” popüler bir ödeme yöntemi haline gelme ihtimalinden olumlu bir şekilde bahsetmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir