Kapat

Pentagon, Yeni UFO Görüntüleri Yayınladı

Anasayfa
HABER Pentagon, Yeni UFO Görüntüleri Yayınladı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), pilotların görev sırasında kayda aldıklarını iddia ettikleri UFO (Unidentified Flying Object – Tanımlanamayan Uçan Obje)  olduğu düşünülen uçan cisimlere ilişkin görüntüleri yayınladı.

Yapılan açıklamada daha önce özel bir şirket tarafından yayınlanan görüntülerdeki uçan cisimlerle ilgili “tanımlanamayan uçan nesneler” ifadesini kullanıldı. Pentagon tarafından yayınlanan üç videodan ilkinin 2004, diğer ikisinin 2015’te kaydedildiği belirtilirken, görüntülerin kamuoyunu aydınlatmak amacıyla paylaşıldığının altı çizildi.

Uçan cisimler ile alakalı detaylı bir bilgi olmadığı ve tanımlanamayan cisim statüsünde oldukları bir kez daha vurgulandı.

UFO görüntüleri ile alakalı olarak yıllardır çeşitli spekülasyonlar ortaya atılıyor. Daha önce gizli uçak denemeleri olduğu ve dünya üzerinde bu tip cisimlere karşı bir korku ortamı oluşturmak istendiği iddia edilmişti. 1927, 1942, 1964, 1984 yıllarından günümüzde kadar bir çok UFO görüntüsü paylaşılırken iddiaları doğrulayacak bir kanıt henüz bulunamadı.

Hong Kong, 2012

New York, 1984

Los Angeles, 1942

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  ABD, Federal Çalışanların TikTok Kullanmasını Yasaklıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir