Kapat

Periscope Süper Lig maçlarında engellenecek!

Anasayfa
HABER Periscope Süper Lig maçlarında engellenecek!

Yakında sürekli karşılaşacağımız soruları şimdiden yanıtlayalım. Periscope maç yayını neden yok? Periscope'da maç neden izlenmiyor? Periscope neden yavaşladı? Periscope engellendi mi? Periscope yayın yasağımı geldi? Periscope maç yayınında neden kapalı? Periscope erişim engeli mi geldi? Periscope neden açılmıyor?

Digitürk geçtiğimiz yıl süper lig maçlarının Periscope uygulamasından canlı yayınlanması ve yayın gelirlerinin etkilenmesinden sonra bir çok yasal yola baş vurmuş uygulama için açılan sayısız dava ile haklarını aramıştı. İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesince, yayın hakları Digitürk'e ait Süper Toto Süper Lig maçlarının oynandığı sürelerle sınırlı olmak üzere, Periscope'a erişim yasağı uygulanmasına karar verildi.

Süper Toto Süper Lig futbol müsabakalarının yayın hakkını elinde bulunduran Digitürk, canlı video paylaşım uygulaması Periscope üzerinden maçların görüntülerinin izinsiz servis edildiği gerekçesiyle İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesine başvurdu. Mahkeme süper lig maçları esnasında Periscope uygulamasına erişim yasağı konulmasına karar verdi.

İnternet sağlayıcılarına gönderilen mahkeme kararı yeni başlayacak sezon ile birlikte uygulanacak. Maçların oynandığı saatlerde Periscope uygulamasına sınırlı erişim imkanı sağlanması kararı verildi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  YouTube Premium Artık Türkiye'de!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir