Kapat

PlayStation 5 Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

Anasayfa
HABER PlayStation 5 Hangi Özelliklere Sahip Olacak?

PlayStation 4’ten sonra bizi hangi özellikler bekliyor? Geliştirici ekibin yöneticilerinden Mark Cerny, Wired ile yaptığı röportajda yeni nesil konsola dair açıklamalarda bulundu. Böylece Sony tarafından PlayStation 5’e dair ilk kez resmi olarak açıklama yapılmış oldu.

İşte PlayStation 5’in özellikleri:

  • 3. nesil AMD Ryzen CPU (7nm Zen 2 mikro mimarisinde 8 çekirdek)
  • AMD Radeon Navi ailesine mensup özel GPU
  • Işın izleme teknolojisi
  • 3D ses teknolojisi
  • 8K grafik desteği
  • SSD

Yeni nesil konsol PS4 ile benzer bir mimariye sahip olacak. Cihaz bundan dolayı geri dönük uyumlu olarak çalışacak, yani PS4 oyunlarını ve PlayStation VR donanımını destekleyecek. Gerçekleştirilen röportajda konsol için yeni bir headset veya servisin gelip gelmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmadı. Ancak cihazın PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro’da olduğu gibi fiziksel medya desteğine sahip olacağı belirtildi.

Şu anda resmi olmayan bir şekilde PlayStation 5 olarak adlandırılan cihazın Sony tarafından ne olarak isimlendirileceği henüz bilinmiyor. Çıkış tarihine dair resmi bir bilgi bulunmayan yeni nesil konsolun 2020 yılına kadar çıkması beklenmiyor. Ayrıca Sony tarafından yapılan açıklamaya göre şirket sektördeki en önemli konferanslardan biri olan E3’e katılmayacak. Bundan dolayı konferansta PS5’e dair herhangi bir açıklama beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Google'ın Muhteşem İOS Klavyesi Şimdi Android'te

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir