Kapat

PlayStation 5 Oyun Kolu DualSense Tanıtıldı

Anasayfa
HABER PlayStation 5 Oyun Kolu DualSense Tanıtıldı

Sony, uzun süredir yeni cihazı için çalışmalarını sürdürürken bu süre zarfında sürekli yeni bilgiler medyaya sızdırıldı. PlayStation tutkunu kullanıcılar ise PS5 için uzun süre beklemedeler.

PS4 Pro oyun konsolunun ardından uzun bir sessizliğe gömülen Sony yıllardır PS5 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin bu yıl tanıtmayı planladığı PlayStaion 5’in öncesinde PS5’in oyun kolu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre Sony, PS5 için son hazırlıklarını yapıyor. Henüz net tarihi bilinmese de, şirketin yılın son çeyreğinde PS5 serisini tanıtması bekleniyor. Diğer yandan PS5’in oyun kolu bugünden ortaya çıktı. DualSense ismini taşıyan bu konsol kontrolcüsünde Sony, yeni bir tasarım ortaya çıkarmışa benziyor.

Sony’nin resmi sitesinde yayınlanan DualSense, oyunlara yeni his boyutu katması için geliştirildi.  DualSense’in ağırlıklı olarak beyaz renkte olduğu dikkat çekiyor. Muhtemelen sık kullanımdan dolayı tuş kombinasyonu siyah renk olarak tercih edilmiş. Dokunmatik yüzey yine mevcut ve tetik tuşlarının da siyah detaylara sahip olduğu görülüyor.

DualSense’in dikkat çeken bir diğer yeniliği ise titreşim seviyesinin arttırılmış olması. Oyundaki sahneye göre titreşim hissinin DualSense ile kullanıcıya en iyi şekilde verilmesi planlanıyor. DualSense’te pek çok tuş aynı görevi görüyor; ancak Share tuşu, yerini Create tuşıuna bırakmış. Kullanıcılar bu tuşa bastığında oyun yayınlarını kaydedebiliyor veya diğer herkesle paylaşabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  PlayStation 5'e Dair İlk Görüntüler Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir