Kapat

Playstation 5 ve Xbox Series X/S’in Ön sipariş rekabetinde rakamlar açıklandı!

Anasayfa
HABER Playstation 5 ve Xbox Series X/S’in Ön sipariş rekabetinde rakamlar açıklandı!

Oyun sevdalılarının uzun senelerdir beklediği yeni model konsollar hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz aylarda gün yüzüne çıkmıştı. Özellikle üst düzey grafikli oyunların daha akıcı oynanabileceği bu yeni konsollar meraklıları için önsipariş aşamasına geldi. Peki Playstation 5 ve Xbox Series X/S modellerinin ön siparişinde kim önde? İşte rakamlar…

Yeni konsolların tanıtılmasıyla piyasadaki hareketlilik oldukça artmış ve ön sipariş alımları başlamıştı. Hem performans, hem oyun seçenekleri olarak birbirinin direkt rakibi iki firma aynı süreci, aynı zamanda başlatmış ve konsollarını birbiriyle eş zamanlı satışa çıkartmıştı. İşte tam burada oyun severlerin tercihlerini hep beraber inceliyoruz. Rakamlara baktığımızda ise hala konsol konusunda SONY firmasının Playstation’u yüksek ilgiyi koruyor.

Bir pazar araştırma firması olan VGM’nin yaptığı son araştırmalara göre Amerika’da bulunan konsol müşterilerinin yaklaşık %70 oranında PS5’in diskli modeline yöneldiği açıklandı. Bunun dışında birde ön sipariş sorunları yaşayan ve PS5 için sipariş veremeyen çok sayıda kullanıcı mevcut.

Anketlere katılan 511 kişiden sadece %15’inin sorunsuz bir şekilde ön sipariş aşamasını geçirdiğini ve kalan kullanıcıların henüz sipariş veremediğini açıklayan araştırma firması sipariş veren kişiler arasında PS5’in diskli versiyonunun ezici bir üstünlükle tercih edildiğini gözler önüne serdi. Yeni konsol siparişi veren kişilerden %72’si PS5’in diskli versiyonunu tercih ederken %10’luk bir kısım PS5 dijital versiyonu tercih etti. Tüm bunların yanında sadece %8’lik bir kısım Xbox Series X/S siparişi verdi. Kalan kullanıcılar ise her iki konsolu satın aldığını bildirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  O marka PC pazarında liderliğini sürdürüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir