Kapat

Pokémon Go Yapımcısı Niantic 4 Milyar Dolarlık Değere Ulaştı

Anasayfa
HABER Pokémon Go Yapımcısı Niantic 4 Milyar Dolarlık Değere Ulaştı

The Wall Stree Journal tarafından aktarıldığı üzere, Pokémon Go oyunu ile oldukça yükselen Niantic şirketi 4 milyar dolarlık değere ulaştı.

Ünlü Fortnite oyununun yapımcısı Epic Games de geçtiğimiz bahar aynı değere sahipti. Ancak Fortnite ile birlikte Ekim ayının sonunda şirket zirveye ulaşarak 15 milyar dolar değerine ulaştı. Forbes tarafından aktarıldığı üzere şirket 2012 yılında Fortnite ilk duyurulduğu zaman yaklaşık 660 milyon dolar değerindeydi.

Ne Niantic ne de Epic Games şu anda halka arz edilmiş durumda. Bu şirketler dışında Electronic Arts 24.2 milyar dolar ve Activision Blizzard 36.4 milyar dolar değerinde iken 2K Games ve Rockstar’ın alt firması olan Take-Two Interactive 11. 7 milyar dolar ile önemli şirketler arasında geliyor.

Niantic geçen yıl 200 milyon dolar toplayarak Pokémon Go çılgınlığı sona ermiş olmasına rağmen yatırımcıların desteğini almıştı. Pokémon Go Amerika’da hâla en çok indirilen 200 uygulama arasında bulunuyor ancak oyun 2 yıl önce olduğu kadar popüler değil.

Oyunun çılgınlık derecesine ulaştığı zamanlarda şirketin hisse değerleri çok fazla yükselmiş ve şirket bir açıklama yaparak The Pokémon şirketinin sadece üçte birlik bir kısmına sahip olduğunu açıklamıştı.

Pokémon Go geçtiğimiz günlerde PvP desteği alarak oyuncuların karşı karşıya gelebileceği bir oyun modunu getirmişti. Niantic şimdilerde Warner Bros. ile işbirliği yaparak 2019 yılında çıkması beklenen Harry Potter: Wizards Unite üzerinde çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir