Kapat

PS4 Özel Oyunu “Horizon Zero Dawn” Bu Sene PC’ye Geliyor

Anasayfa
HABER PS4 Özel Oyunu “Horizon Zero Dawn” Bu Sene PC’ye Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Kotaku tarafından aktarıldığı üzere, PlayStation 4 özel oyunu olarak çıkış yapan Horizon Zero Dawn’ın bu senenin sonlarına doğru PC için çıkması bekleniyor. Sony tarafından PS4 özel olarak geliştirilen bir oyun böylece ilk defa farklı bir platform için çıkış yapmış olacak.

2017 yılında piyasaya sürülen Horizon Zero Dawn etkileyici atmosferi, görselleri ve senaryosu ile büyük beğeni toplamıştı. PS4 platformuna özel olarak çıkarılan oyunlar arasında önemli bir yere sahip olan Horizon Zero Dawn ve Bloodborne, God of War ve Marvel’s Spider-Man gibi oyunlar Sony’nin satışlarına büyük katkıda bulunuyor.

Oyunun çıkışından üç yıl sonra Sony aldığı yeni bir kararla oyunu PC için yayınlamayı planlıyor. Kendi cihazlarına özel oyunlar çıkarmak konusunda strateji değişikliğine giden firma son yıllarda bu alanda birçok değişikliğe imza attı. Daha önce PS4 özel oyunu olarak duyurulan Hideo Kojima imzalı Death Stranding’in 2020 yazında PC için çıkış yapacak olması da bunu gözler önüne seriyor.

PS5 için farklı bir strateji izleyecek gibi görünen Sony, ileride daha fazla oyunu PC için yayınlama kararı alabilir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  GeForce Now'dan Ayrılan Firmalardan Bir Yenisi Daha: 2K Games

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir