Kapat

PTT’den uyarı! O mailleri açmayın!

Anasayfa
HABER PTT’den uyarı! O mailleri açmayın!

PTT AŞ, şirketin marka ve logosu kullanılarak  hazırlanmış ve kişilerin kimlik bilgilerine ulaşılmasını sağlayan "oltama  mailleri" açmamaları konusunda vatandaşları uyardı.​

 Vatandaşlardan, söz konusu e-postalarda yer alan linkleri açmamaları  istenen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Söz konusu e-postalarda yer alan linkler tıklandığında şirketimize  ait gönderi takip sayfasının bir benzeri açılmakta ve müşterilerimizden  kendilerine ait kargonun teslim edilebilmesi için gönderici firmadaki  bilgilerinin güncellenmesi istenmektedir. Bu şekilde müşterilerimizin kimlik  bilgilerine kolayca ulaşılarak çeşitli mağduriyetlere sebebiyet verilmektedir. Şirketimiz tarafından hiçbir şekilde bu tür e-postalar gönderilmemektedir. Müşterilerimizin e-posta ile gelen linkleri tıklamamaları, kendi güvenlikleri ve  mağdur olmamaları açısından elzemdir."PTT AŞ'den yapılan açıklamada, farklı iletişim kanallarıyla şirkete  ulaşan geri bildirimler neticesinde, şirket müşterileri ve vatandaşlara PTT marka  ve logosu kullanılarak hazırlanmış "oltalama maillerin" gönderildiğinin  anlaşıldığı ve şirket hizmetlerine yönelik yanıltıcı faaliyetlerde bulunulduğunun  tespit edildiği belirtildi.               

Konu hakkında Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi'ne bildirimde bulunulduğu ve bilgi güvenliği sistemlerinde gerekli önlemlerin alındığını  aktarılan açıklamada, şirketin imajının zedelenmesi ve itibarının sarsılması gibi  olumsuz durumların gerçekleşmemesini için gerekli hukuki girişimlerin de yerine  getirildiği kaydedildi.          

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  2017 KPSS Başvurusu nereye yapılıyor? 2017 KPSS sınav tarihleri ve başvuru koşulları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir