Kapat

PUBG Lite Açılmıyor Hatası | Çözüm

Anasayfa
Çözüm PUBG Lite Açılmıyor Hatası | Çözüm

PUBG Lite nedir?

Daha öncesinde PUBG Project Thai olarak tanıtılan PUBG Lite , düşük sistemli bilgisayarlar için tasarlandı. Ücretsiz olan bu sürüm düşük sistemli bilgisayarlarda ayarları kısmadan , akıcı ve keyifli oyun oynamak için birebir. Düşük sistem beklentisi olan PUBG Lite versiyonu ana versiyondan oyun mantığı olarak ayrılmıyor ve aynı deneyimi kullanıcılara sunuyor.

Tam bir sistem dostu olan ve ücretsiz oynanabilen PUBG Lite içerisinde şuan için Erangel ve Miramar haritalarını barındırıyor. Tüm versiyonlarda olduğu gibi 100 kişilik haritada oynanan oyunda kullanıcılar sona kalan kişi veya ekip olmak için mücadele edecek.

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri;

İşletim Sistemi : 64-bit Windows 7 , Windows 8 , Windows 10

İşlemci: Intel Core i3 2.4 GHz

Bellek: 4 GB RAM

Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4000

Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri;

İşletim Sistemi : 64-bit Windows 7 , Windows 8 , Windows 10

İşlemci: Intel Core i5 2.8 GHz

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870

Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

Eğer sizin sisteminizde yukarıda bulunan gereksinimleri karşılıyorsa oyunu bu bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

PUBG Lite neden açılmıyor?

Oyunun resmi web sitesinde yapılan duyuruya göre şuan PUBG Lite versiyonunun kullanıma açıldığın 10 ülke mevcut. Bu ülkeler ; Endonezya , Malezya , Filipinler , Singapur , Bangladeş , Kamboçya , Laos , Brunei , Laos ve Myanmar. Bu ülkelerde yaşayan kullanıcıların rahatlıkla oyuna giriş yapabildiği ve ücretsiz bir şekilde oyunu oynayabildikleri resmiyet kazanmış durumda. Ayrıca son yapılan açıklamaya göre oyunun arayüzüne İngilizce ve Endonezya dilide eklendi.

En çok merak edilen konulardan biri ise PUBG Lite versiyonunun ülkemizde ne zaman kullanıma açılacağı. Bu konu hakkında firma resmi bir duyuru yapmazken kısa zamanda yeni bölgelere bu ücretsiz versiyonu açacağını biliyoruz.

PUBG Lite versiyonuna nasıl giriş yapabilirim

Tarih/saat ayarlarından bölgeyi “Tayland“, saat ayarlarından ise saat dilimini “(UTC+07:00) Bangkok, Hanoi, Cakarta” yapmanız lazım. Daha sonra bir VPN ile Tayland serverlarına bağlanmanız gerek. Bunun haricinde son verilen güncellemeyle beraber oyuna sadece Tayland değil yukarıda yazılı olan 9 farklı ülkenin VPN sunucularını kullanarakta giriş yapabilirsiniz. Tüm bunların haricinde bu şekilde oyuna girdiğinizde sizi akıcı bir oyun performansı beklemiyor olabilir. Şayet sunucuların ülkemize uzak olması ve aracı bir VPN programıyla bağlanıyor olmanız oyunda ping sorunlarına yol açabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir