Kapat

PUBG Lite “SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed.” Hatası Nasıl Çözülür?

Anasayfa
Çözüm PUBG Lite “SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed.” Hatası Nasıl Çözülür?

PUBG Lite’ın bugün itibarıyla Türkiye’deki sunucularını aktif etmesi ile birlikte binlerce oyuncu PUBG Lite’ı yüklemek için sıraya girdi. Bazı oyuncular ise oyunu çalıştırırken meydana gelen “SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed.” hatası sebebiyle PUBG Lite’ı çalıştıramadı. Eğer siz de bu hatadan dolayı oyunu oynamakta problem yaşıyorsanız bu hatanın birçok sebepten dolayı meydana gelebileceğini bilmeniz gerekiyor.

Öncelikle bu hata ekran kartı sürücülerinin ve DirectX 11 yazılımının yanlış yapılandırılması sonucu meydana gelebilmektedir. Bundan dolayı ilk olarak DirectX 11’in cihazınızda güncel bir şekilde yüklü olduğundan emin olun. DirectX 11’i yüklemek için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Microsoft’un resmi web sitesine giderek DirectX 11’in son sürümünü edinin.
  • Ekranda karşınıza çıkacak olan “Download” butonuna tıklayarak yazılımı indirin ve yükleme işlemine başlayın.
  • Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Aynı şekilde ekran kartı sürücülerinizi de son sürüme güncellemeniz gerekmektedir. NVIDIA ve AMD ekran kartlarınızın sürücülerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

NVIDIA Sürücüleri – https://www.nvidia.com.tr/drivers

AMD Sürücüleri – https://www.amd.com/en/support

Aynı zamanda Microsoft Visual C++ ve NET Framework 4.5.2 yazılımlarının yanlış yapılandırılması da bu hataya sebebiyet verebilmektedir. Bundan dolayı bu yazılımların en güncel sürümlerini bilgisayarınıza yüklediğinizden emin olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Facebook Gizli Profilleri ve Fotoğrafları Görme!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir