Kapat

PUBG Lite “WARNING: Known issues with graphics driver” Hatası Nasıl Çözülür?

Anasayfa
Çözüm PUBG Lite “WARNING: Known issues with graphics driver” Hatası Nasıl Çözülür?

PUBG Lite’ı çalıştırırken meydana gelen hatalardan biri olan “WARNING: Known issues with graphics driver”, genellikle NVIDIA ekran kartlarının sürücülerinde bir sorun oluştuğu durumda ortaya çıkmaktadır. Hatalı sürücülerin sebep olduğu bu hata, en güncel grafik sürücülerinin yüklenmesi ile çözülebilmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin:

  • NVIDIA grafik kartları için en güncel sürücülere NVIDIA resmi sitesinden ulaşın.
  • Otomatik belirleme ile veya manuel arama ile kendi ekran kartınız için en güncel sürümü bulun.
  • Ekran kartı sürücüsünü indirdikten sonra cihazınıza yükleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Genellikle eski ekran kartlarında ortaya çıkan bu hata, DirectX 11 desteğine sahip olmayan modellerde meydana gelmektedir. Bundan dolayı eğer ekran kartı modeliniz DirectX 11 desteğine sahip değilse PUBG Lite’ı çalıştıramazsınız. DirectX 11 uyumlu ekran kartı modellerini görüntülemek için buradaki listeye göz atabilirsiniz.

Ayrıca bilgisayarınızın DirectX sürümünü “Windows Tuşu+R” ile “Çalıştır”ı açtıktan sonra “dxdiag” yazarak kontrol edebilirsiniz.

Eğer ekran kartınız DirectX 11 desteğine sahipse ve hala aynı hatayı almaya devam ediyorsanız, pencere moduna geçmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için  Ayarlar > Grafik > Görüntü Ayarları > Görüntü Modu > Pencere yolunu izleyerek oyun modunu pencereye alın. 

Eğer hata hala devam ediyorsa Ayarlar > Grafik > Görüntü Ayarları > Max FPS seçeneğinde bulunan değeri 60 olarak belirleyip tekrar deneyin.

Bu hataya ve gelecekte meydana gelebilecek hatalara karşı başta DirectX 11 olmak üzere, Microsoft Visual C++ ve .NET Framework 4.5.2 yazılımlarının bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Slack Nedir? Nasıl Kullanılır?

“PUBG Lite “WARNING: Known issues with graphics driver” Hatası Nasıl Çözülür?” üzerine 7 yorum

  1. arda says:
  2. Ekrem says:
  3. Kubilay says:
  4. emirhan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir