Kapat

PUBG Mobile Hindistan’da Yeniden Çıkış Yapmaya Hazırlanıyor

Anasayfa
HABER PUBG Mobile Hindistan’da Yeniden Çıkış Yapmaya Hazırlanıyor

Eylül ayında Çinli Tencent firması ile bağlantılı olduğu sebep gösterilerek Hindistan’da yasaklanan PUBG Mobile, ülkede yeniden çıkış yapmaya hazırlanıyor. Yasaklanmadan önce Hindistan’da en popüler uygulamalardan biri haline gelen PUBG Mobile, 50 milyon indirilme sayısına ulaşmıştı.

Güney Koreli geliştirici şirket tarafından belirtildiği üzere, yerel tercihleri uygulayabilmek ve veri güvenliğini maksimize edebilmek için Hindistan’a özel yan kuruluş oluşturulacak. Şirket ayrıca Hindistan’daki oyun, espor, eğlence ve BT sektörlerine 100 milyon dolarlık yatırım yapacağının sözünü verdi.

Hindistan’ın dijital ekosistemi için dikkate değer bir gelişme olarak nitelendirilen durum, güvenlik gerekçesiyle ülkede yasaklanan uygulamalar ve oyunlar için bir geri dönüş fırsatı olarak görülüyor. Hindistan, Çinli teknoloji şirketi Tencent tarafından geliştirilen PUBG Mobile dışında TikTok ve WeChat gibi diğer Çinli uygulamaları da yasaklamıştı. Kullanıcıların verilerini çaldığı ve gizli bir şekilde Hindistan dışındaki sunuculara veri aktarımı yaptığı iddiasıyla suçlanan uygulamaların Hindistan hükümeti tarafından ülkede kullanımı engellenmişti.

Ülkede yeniden çıkış yapacak olan PUBG Mobile, Hindistan’a özel bazı değişiklikleri de uygulamaya koyacak. Buna göre oyuncular oyuna tamamen giyinik olarak başlayacak ve kan yerine yeşil bir sıvı yer alacak.

Oyunun ne zaman çıkış yapacağı ise henüz belli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  PUBG Mobile 5. Sezonu Çıktı! Yeni Neler Var? (0.10.5 Güncellemesi)

“PUBG Mobile Hindistan’da Yeniden Çıkış Yapmaya Hazırlanıyor” üzerine 1 yorum

  1. Onur ESER says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir