Kapat

PUBG’yi Yasaklamak İsteyen Dernek: “Oyun Uyuşturucudan Daha Bağımlı Yapıcı”

Anasayfa
HABER PUBG’yi Yasaklamak İsteyen Dernek: “Oyun Uyuşturucudan Daha Bağımlı Yapıcı”

Hindistan’daki Jammu ve Keşmir Öğrenci Derneği, PlayerUnknown’ın Battlegrounds (PUBG) Mobile’ı yasaklama çağrısında bulunarak, oyuna olan bağımlılığın öğrenciler arasında zayıf sınav sonuçlarına sebep olduğunu iddia etti.

Pristine Kashmir tarafından aktarılan bir habere göre, PUBG Mobile’in aşırı derecede bağımlılığa sebep olduğunu savunan öğrenci derneği, öğrencilerin son sınıf sınavlarında bundan dolayı başarısız olduğunu iddia etti.

Jammu ve Kashmir eyaletinin valisine oyunun yasaklanması için çağrıda bulunan dernek, bunun için temyize gitti. Yetkililerden birisi ise daha da ileri giderek oyunun uyuşturucudan daha bağımlı yapıcı olduğunu söyledi.

Başkan Vekili Raqif Makhdoomi: “Gençlerin aralıksız bir şekilde telefonlarında bu oyunu oynamaları ve hiçbir şey yapmamaları üzerinde bu oyunun uyuşturuculardan daha tehlikeli bir boyuta geldiğini düşünüyoruz. Oyunun acilen yasaklanması için eyalet yönetimine çağrıda bulunuyoruz” dedi.

Bu olay PUBG için bölgedeki tek vaka değil. Bu ayın başında yine aynı bölgede bir spor rehberi çok fazla PUBG oynadıktan sonra ‘zihinsel dengesizlik’ yaşamıştı.

Kotaku tarafından aktarıldığı üzere oyun, dünya çapındaki eğitimciler için endişe verici bir boyuta geliyor. Bazı öğretmenler öğrencilerin ders sırasında telefonlarında PUBG veya Fortnite: Battle Royale oynadıklarını aktarıyor.

Bununla birlikte zayıf sınav sonuçları için PUBG’yi sorumlu tutmak ve oyunun yasaklanmasını istemek yerine, eğitimcilerin öğrencilerin telefonlarına sınırsız erişimleri konusunda bir hamle yapması sorunu çözmek adına daha gerçekçi bir hamle olarak görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Kendi Telefon Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir