Kapat

Qualcomm, 5G Entegreli Yonga Setinin 2020’de Geleceğini Söyledi

Anasayfa
HABER Qualcomm, 5G Entegreli Yonga Setinin 2020’de Geleceğini Söyledi

Qualcomm, Dünya Mobil Kongresi 2019’da mobil yonga setleri ve modemler ile ilgili olarak gelecekteki ürünleri hakkında birkaç duyuru yaptı. Bu duyurulardan biri, entegre 5G modem ile gelecek olan yonga seti ile ilgili olarak bazı detayları açığa çıkardı.

Şu anda, gördüğümüz her 5G özellikli akıllı telefon, Qualcomm’un Snapdragon 855 yonga setini ve yine Qualcomm tarafından üretilen ayrı bir 5G modemi kullanıyor. İki bileşen ayrı olarak çalıştığından dolayı, batarya ömrü iki farklı parçanın sebep olduğu yüke bağlı olarak bazı zorluklar yaşıyor.

Bu nedenle 5G bağlantısına sahip cihazların daha fazla batarya ömrüme sahip olmasını sağlamak amacıyla Qualcomm’un entegre bir yonga seti duyurması oldukça büyük öneme sahip.

Qualcomm, yonga setinin ismini açıklamasa da oldukça büyük bir ipucu vererek, cihazın 2020’nin ilk yarısında tüketicilere sunulacağını söyledi. Bu entegre yonga setinin bu yılki Qualcomm Snapdragon 855 yonga setini takip edeceği kesin gibi görünüyor.

Entegre bir mobil yonga seti ile 5G bağlantısı özel bir modem gerektirmeyeceğinden dolayı bu durum üreticiler için de büyük kolaylık sağlayacak.

Şirket, akıllı telefon OEM’leri için ürün tanıtımını yapmaya başladığından dolayı, bu yılın sonuna doğru bu yonga seti hakkındaki detayları öğrenme fırsatı yakalayabileceğiz.

Kaynak: AndroidAuthority

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir