Kapat

Qualcomm, Snapdragon 855 Modelini Duyurdu

Anasayfa
HABER Qualcomm, Snapdragon 855 Modelini Duyurdu

Yüksek kaliteli telefonların piyasaya sürüldüğü bir yıl olan 2018’in sona ermesiyle birlikte, Qualcomm kendisini gelecekteki cihazlar için hazırlıyor. Üçüncüsü düzenlenen yıllık Snapdragon Teknoloji Zirvesinde duyurulan Snapdragon 855, 2019 yılının amiral gemilerinin temelini oluşturacak.

Geçen yılda olduğu gibi, Qualcomm sadece işlemcinin ismini açıkladı. Ancak özellikler kısa bir şekilde temel başlıklar altında gösterildi. Gelecekteki yüksek performanslı cihazları güçlendirecek olan işlemcinin özellikleri yarın detaylı olarak açıklanacak.

Snapdragon 855 Mobil Platformun en büyük özelliği multi-gigabit 5G desteğine sahip olması. Gelecek yılda operatör şirketlerinin 5G desteğini sağlaması ile birlikte yeni bir döneme geçilecek. Aynı zamanda yapay zeka alanında da önemli detaylara sahip olan işlemci, geçen yılki işlemciye göre üç kat daha performanslı bir yapay zeka motoruna sahip. Bu özellik sayesinde gelecekteki akıllı gelişmeleri makine öğrenimi yardımıyla daha etkili ve güçlü bir şekilde destekleyebilecek.

İşlemci ayrıca Computer Vision (CP) ISP olarak adlandırılan “keskin kenarlı sayısal fotoğraf ve video yakalama özelliği”ne sahip.

Arttırılmış gerçekliği destekleyen Qualcomm kullanıcılar için “genişletilmiş sürükleyici gerçeklik” özelliğini teşvik ediyor. Snapdragon Elite Gaming sayesinde “ileri seviye oyun deneyimleri” sağlanıyor.

Önemli özelliklerden bir diğeri ise, firma tarafından “ekran-altı-ultrasonik” parmak izi çözümü olarak adlandırılan Qualcomm 3D Sonik Sensör özelliği. Bu özellik ile parmak izinizin 3D görüntüsü oluşturuluyor ve parmağınız ıslak veya kirli olduğu durumlarda parmak izinizin algılanması sağlanıyor.

Snapdragon 855’e dair tüm detaylar zirvenin yarınki programında aktarılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir