Kapat

Red Dead Redemption 2 Çıkışından Bu Yana 23 Milyon Kopya Sattı

Anasayfa
HABER Red Dead Redemption 2 Çıkışından Bu Yana 23 Milyon Kopya Sattı

Red Dead Redemption 2’nin başarılı olacağı çoğu eleştirmene göre daha en başından belliydi. Oyun zaten Rockstar Games tarafından geliştirildiğinden dolayı, halihazırda oldukça büyük bir kitleye hitap ediyor.

Ancak Red Dead Redemption 2’nin başarısı öyle bir boyuta geldi ki, en iyimser tahminler bile bu başarının yanında sönük kaldı.

Take Two tarafından Salı günü yapılan açıklamada şirketin vahşi batı temalı oyununun 26 Ekim olan çıkış tarihinden beri 23 milyon kopya sattığı açıklandı. Bir kıyaslama yapılacak olursa, GTA V çıkışının ardından 72 saatte yaklaşık 29 milyon kopya satmıştı.

GTA V’in gerçeklik odaklı vahşi batı temalı bir oyuna göre çok daha büyük talep gördüğünü düşünecek olursak Red Dead Redemption 2’nin başarısı daha şaşırtıcı bir hal alıyor.

Benzer şekilde diğer oyunlarla kıyaslayacak olursak, Call of Duty: Modern Warfare 3 şu ana kadar 26.5 milyona ulaşırken, Modern Warfare 2, 22.7 milyonluk kopya satışı elde etmişti.

Elbette, oyun endüstrisinin o zamanlar çok farklı olduğunu ve oyun satışlarının daha düşük hacimlerde olduğunu unutmamak gerekiyor.

Hızlı bir şekilde satılmaya devam eden oyunun önümüzdeki yıllarda hangi rakamlara ulaşacağı ise merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir