Kapat

Reklam Ödemeleri Ne Zaman Yapılıyor?

Anasayfa
Çözüm Reklam Ödemeleri Ne Zaman Yapılıyor?

İnternet sitesinden kazanç elde etmenin en iyi yöntemi bir reklam şirketinden reklam almaktır. Ziyaretçi sayınız çok iyi durumda ise direkt olarak şirketlerden de reklam alabilirsiniz bu durumları konumuzdan hariç tutuyoruz.

Ülkemizde reklam alabileceğiniz ve en çok tercih edilen reklam şirketlerinin hangi aralıklarda ödeme yaptığını bu makalemizde sizlerle paylaşacağız. Özellikle en çok tecih edilen ve ödemeleri hangi koşullarda ve zaman aralığında yaptığı merak edilen Adsense, AdMatic, ReklamStore ve Wordego şirketlerinin ödemeleri ne zaman yaptığını açıklayacağız.

Adsense reklam ödemelerini ne zaman yapıyor?

Google Adsense düzenli olarak her ay başında bir önceki ay hak edilen tutarı hesaplar ve 200TL alt limite ulaşılmış ise takip eden ayın 21. günü ödeme talimatı verir. Talimat maksimum 5 iş günü içerisinde size ödemenin yapılacağının göstergesidir.

Örneğin Mayıs ayında 200TL üzerinde Adsense geliriniz var ise Haziran ayının 21’inden sonra mutlaka ödeme talimat verdiğiniz hesaba yatacaktır. Ülkemizde ödeme günü 22’si iş gününe denk geliyor ise ödeme hesabınıza o gün yatacaktır.

AdMatic reklam ödemeleri ne zaman yatıyor?

AdMatic şirketi her ay bitiminde hak edişleri hesaplar ve geçmişe dönük olarak ödeme alt limiti olan 50TL hak edildiyse ödeme talimatı hazırlanır. Takip eden ayın 27 ve 30’uncu günleri arasında talimatta belirttiğiniz hesap numarasına ödemeniz yatacaktır. Alt limit olan 50TL hak edilmediyse bir sonraki ay yeniden hesaplama yapılır ve bu limit aşıldığında ödeme talimatı verilir.

Örneğin Mayıs ayında 50TL üzerinde AdMatic geliriniz var ise Haziran ayının 27’si ile 30’u arasında mutlaka ödeme talimat verdiğiniz hesaba yatacaktır.

ReklamStore reklam ödemeleri ne zaman yapılıyor?

ReklamStore şirketi diğer reklam şirketleri gibi ay sonunda ödeme alt limiti olan 30TL dolduğunda ödeme talimatı vermektedir. Alt limit açısından diğer şirketlere göre daha iyimserler bu nedenle ödeme eşiğine daha çabuk gelinebiliyor. ReklamStore bir önceki ay ödeme alt limiti aşıldıysa takip eden ayın sonunda ödeme yapmaktadır. Nadirende olsa diğer ayın ilk günlerine ödeme sarka biliyor. Ödeme günü tatil gününe denk geldiyse mesela bir sonraki aya sarka bilir.

Wordego reklam ödemeleri ne zaman yatıyor?

Wordego profesyonel platformları ve reklam alan her müşterisine ilgisi ile son zamanlarda oldukça dikkat çeken reklam şirketlerinden bir tanesi konumundadır. Ödeme alt limiti 100TL olması ziyaretçi sayısı düşük siteleri için biraz sorun teşkil ediyor.

Wordego ay sonunda ödeme alt limiti olan 100TL aşıldıysa takip eden aydan sonra 45 gün içerisinde ödeme talimatı vererek hak edişi hesabınıza yatırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir