Kapat

Resident Evil 2’nin Remake Versiyonu 4 Milyon Adet Sattı

Anasayfa
HABER Resident Evil 2’nin Remake Versiyonu 4 Milyon Adet Sattı

Capcom tarafından Çarşamba günü yapılan  açıklamada, yeni çıkan Resident Evil 2’nin Xbox One, PlayStation 4 ve Windows PC için satış miktarının dünya çapında dört milyonu aştığını duyurdu.

Resident Evil 2’nin orijinal versiyonu, ilk olarak 1998 yılında PlayStation’a gelmişti. Serinin başladığı 1996 klasiğinin bir devamı olan oyun, toplam 4,96 milyon adet sattı ve bu sayı ile birlikte serideki dördüncü en çok satan oyun oldu.

Capcom’un Resident Evil 2’nin remake versiyonunu çıkarması sonucu, 25 Ocak’ta oyun dünyası büyük bir heyecan yaşadı. Capcom oyunun çıkışından bu yana geçen bir aylık süreçte, orijinal oyunun satış miktarının yüzde 80’ine ulaşmış oldu. Özellikle şirketin oyunun çıkışından önce yayınladığı zaman sınırlı demo ile ilgili aldığı eleştirilerin bir kısmı göz önüne alındığında bu başarı oldukça etkileyici görünüyor.

Capcom ayrıca, 15 Şubat’ta oyunun ilk ücretsiz DLC paketini yayınladı. Ghost Survivors başlıklı bu “eğer” öyküleri, şehirden asla çıkmamış talihsiz üç kişinin alternatif kaderlerini konu alıyor.

Capcom, ileride Resident Evil, Resident Evil 0 ve Resident Evil 4 olmak üzere üç Resident Evil klasiğini 21 Mayıs’ta Nintendo Switch’e getirmeyi planlıyor.

Kaynak: TechSpot

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir