Kapat

Riot ve Tencent, League of Legends’in Mobil Versiyonu Üzerinde Çalışıyor

Anasayfa
HABER Riot ve Tencent, League of Legends’in Mobil Versiyonu Üzerinde Çalışıyor

Çinli Tencent firması ve Amerika merkezli Riot, dünyanın en popüler oyunlarından biri olan League of Legends’in mobil versiyonu üzerinde çalışıyor. Oyunun daha kârlı hale getirilmesi için farklı görüşlere sahip olan Tencent ve Riot arasında ilişkiler gergin bir hale geldi. Riot, Tencent tarafından mobil versiyonun geliştirilmesi önerisini ise birkaç yıl önce reddetmişti.

Çinde benzer konseptte “Honour of Kings” isimli bir oyun yayınlayan Tencent’in bu oyunu dünyanın en çok kâr eden MOBA oyunu ünvanını kazanmıştı. Bu hamle sonucunda Riot ile aralarındaki ilişkinin gerilmesine yol açan Tencent, oyunu bir adım daha ileriye taşıyarak diğer ülkelerde “Arena of Valor” şeklinde yayınladı.

Reuters’a konuşan kaynaklardan aktarıldığı üzere Tencent ve Riot, League of Legends’ın mobil versiyonu üzerinde bir yıldan uzun bir süredir çalışıyor. Ancak oyunun 2019 yılında çıkması ise pek muhtemel görünmüyor.

Amsterdam merkezli bir analiz firmasında çalışan Gu Tianyi, “League of Legends için işler artık eskisi kadar iyi gitmiyor ve bundan dolayı Riot’un kâr etmek için farklı seçenekleri değerlendirmesi gerekiyor.” şeklinde ifade etti.

Mobil versiyonun Avrupa ve Amerika’daki oyunculardan daha çok Asya’lı kullanıcılar tarafından ilgi göreceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  12 Milyon İndirilmeye Ulaşan 'TikTok Lite' Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir