Kapat

Rockstar, Oyun İçi Satın Alımlardan Elde Ettiği Kârın %5’ini COVID-19’la Mücadele İçin Bağışlıyor

Anasayfa
HABER Rockstar, Oyun İçi Satın Alımlardan Elde Ettiği Kârın %5’ini COVID-19’la Mücadele İçin Bağışlıyor
COVID-19 ile ilgili güncel bilgilere ulaşmak için Sağlık Bakanlığı’nın web sitesini ziyaret edin.

Rockstar Games, GTA Online ve Red Dead Online oyunlarının oyun için satın alımlarından elde edeceği kârın %5’ini COVID-19 ile mücadele için bağışlayacağını duyurdu.

Uygulama, Rockstar Games ofislerinin faaliyet gösterdiği Kuzey Amerika, İngiltere ve Hindistan’da geçerli olacak. Şirket Facebook üzerinden yayınladığı mesajda, “Küçük işletmeler kapılarını kapattılar ve destek için hükümetten yardım bekleyen insanlar zorluklarla mücadele ediyor. İleride daha büyük zorluklar bekleniyor ve biz de elimizden geldiğince yardım etmek istiyoruz.” şeklinde belirtti.

Açıklamada ayrıca, “Yapacağımız yardım, yerel topluluklara ve COVID-19’un etkileriyle mücadele eden işletmelere  ve organizasyonlara yardımcı olmak için kullanılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

GTA Online, Rockstar Games ve ana şirket Take-Two için oldukça kârlı yapımlardan bir tanesi. GTA 5 tek başına Şubat ayı itibariyle 120 milyondan fazla satarken, Red Dead Redemption 2 Ekim 2018 tarihinde konsol için yayınlanmasından bu yana 29 milyondan fazla sattı.

SuperData tarafından 2017 yılında yayınlanan bir raporda, GTA 5’in 2013 lansmanından bu yana 1.092 milyar dolar gelir elde ettiği ve bu gelirin yüzde 78’inin GTA Online oyun içi satın alımlarından geldiği belirtildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR →  Pentagon, Yeni UFO Görüntüleri Yayınladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir